Wydrukuj tę stronę
czwartek, 14 maj 2020 16:47

Pomieszczą dużo, a wytrzymają jeszcze więcej. Jak powstają wielkogabarytowe zbiorniki dla przemysłu?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
zbiorniki na środki pianotwórcze zbiorniki na środki pianotwórcze

To nie są produkty, które znajdziemy na sklepowych półkach. Zbiorniki używane w przemyśle to zawodnicy wagi ciężkiej – mówimy o sprzętach mierzących nawet kilkadziesiąt metrów. Ich produkcja to skomplikowany, ale jednocześnie fascynujący proces.

 

 

Zbiorniki na środki pianotwórcze – jak powstają?

 

Każdy zbiornik to produkt na indywidualne zamówienie. To oznacza, że prawdopodobieństwo natrafiania na dwa identyczne egzemplarze jest znikoma. A każda firma kieruje się własnymi preferencjami przy określaniu wytycznych do produkcji. Zbiorniki wykorzystywane na liniach technologicznych, albo jako magazyny cieczy, różnią się w zależności od tego, co mają mieścić w środku. Jeśli jest to substancja niebezpieczna, np. stężone kwasy czy zasady, podstawą jest wytrzymały budulec – przede wszystkim tworzywo sztuczne. Polietylen i polipropylen to najpopularniejsze tworzywa, z których powstają także zbiorniki na środki pianotwórcze. Takie urządzenia są najczęściej jednym z elementów instalacji przeciwpożarowych w dużych zakładach. Niezależnie jednak od przeznaczenia zbiornika, pierwszym etapem produkcji jest zebranie wytycznych od przyszłego użytkownika. Na tej podstawie tworzony jest wstępny projekt, który po dopracowaniu przyjmuje kształt gotowego dokumentu – do tego czasu klient najczęściej nanosi wiele swoich poprawek. Kształt, rozmiar, materiał – to wszystko jest do ustalenia. Firma produkująca zbiorniki dobiera najlepszą technologię i doradza zastosowanie konkretnego surowca.

 

Zbiorniki na miarę

 

Każdy zbiornik przed rozpoczęciem eksploatacji przechodzi szereg testów jakości. Sporym logistycznym wyzwaniem jest transport i montaż dużych konstrukcji w docelowym miejscu. Często zbiorniki na środki pianotwórcze są elementem większej, rozbudowanej instalacji i muszą być dopasowane na miarę – wtedy operacja ich ustawienia jest jeszcze bardziej skomplikowana. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik – stąd m.in. dodatkowe zabezpieczenia. Czujniki monitorują parametry eksploatacyjne, a dodatki – np. płaszcz ochronny – są zabezpieczeniem na wypadek awarii i wycieku.

Sprawdź ofertę firmy Amargo.

amargo zbiorniki chemoodporne

Amargo zbiorniki chemoodporne