czwartek, 24 sierpień 2023 13:26

Jak wybrać odpowiednie meble do salonu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Galeria Mebli Arte w Białystok Galeria Mebli Arte w Białystok

Salon i kuchnia w mieszkaniu, to dwa pomieszczenia gdzie najczęściej spędzamy czas. Wybór mebli do salonu powinien być zatem dobrze przemyślany. Meble powinny być nie tylko wygodne ale również dobrane w sposób możliwie najbardziej ergonomiczny.

 

Zacznij od wyboru sofy

Sofa to zazwyczaj największy mebel w salonie. Zakup sofy warto dokonać w salonie meblowym. Zakup stacjonarny w przypadku sofy niesie ogromną zaletę jaką jest możliwość przetestowania pianek i wypełniaczy. Porządne salony meblowe, jak np. Galeria Mebli Arte w Białystok, umożliwiają sprawdzenie kilkunastu rodzaju sof, w różnych stylach i kolorach.

Sofy mogą zajmować dużo miejsca, więc w przypadku mniejszych pomieszczeń unikać należy sof zbyt obszernych. W przypadku tego mebla warto skupić się na obszarach, na których można usiąść.

Bardzo ważne jest również ustawienie sofy w odpowiednim miejscu w salonie. Zwykle sprawdza się ustawienie w miejscu, gdzie słońce wpada do pomieszczenia od boku lub miejsce, w którym można wyjrzeć przez okno.

Pozostałe siedziska

Po ustawieniu sofy, warto zastanowić się czy i jakie inne siedziska mogą pojawić się w salonie. Wszelkiego rodzaju leżanki lub wygodny fotel mogą stanowią piękne element dekoracyjny i użytkowy. Jeżeli w pomieszczeniu jest okno wykuszowe, warto również rozważyć postawienie siedziska lub ławki przy oknie.

Drewniana ławka lub małe krzesło stanowią również dobry sposób na eleganckie przełamanie obłych krawędzi mebli tapicerowanych. Mimo, iż każde siedzisko jest na wagę złota podczas odwiedzin znajomych czy rodziny, ponad wszystko należy uważać aby nie zastawić pomieszczenia zbyt mocno.

Stolik kawowy

Stolik kawowy na środku przestrzeni to elemen niemalze konieczny w salonie. Zarówno pod względem praktycznym, jak i dekoracyjnym. Stoliki w postaci blatu na tapicerowanej podstawie ocieplają pomieszczenie, natomiast stoliki z szufladami lub półkami to niekiedy nieocenione rozwiązanie w kwestii przechowywania różnych przedmiotów.

Tekstylia

Istnieje podstawowa zasada odpowiedniego doboru wszelkiego rodzaju tekstyliów do salonu.

1. Paletę kolorystyczną należy ograniczyć do trzech lub maksymalnie czterech kolorów.
2. Najlepiej sprawdzają się tkaniny gładkie.
3. Dobierając zestawienia kolorystyczne, podstawę i stanowić powinien ulubiony kolor domowników.

Stół

Stoły oprócz swojej podstawowej funkcji, świetnie nadają się również do dzielenia większych przestrzeni. Stół za sofą lub biurko we wnęce z lampą, mogą tworzyć naprawdę piękne połączenie.

Warto również rozważyć wybór wszelkiego rodzaju małych stolików bocznnych do herbaty. Dobrym przykładem jest np. para stolików w krztałcie liścia lub muszelki.

Oświetlenie i lampy

Dobre oświetlenie jest niezbędne dla stworzenia atmosfery w salonie. Kinkiety świetnie sprawdzają się wieczorem. Jeżeli w salonie nie ma możliwości zamontowania kinkietów, oprócz lapmy sufitowej warto ustawić również 2 lub 3 mniejsze lampy.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1