środa, 28 kwiecień 2021 07:24

Komoda i jej praktyczne funkcje

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Komoda Edinos Komoda Edinos

Komoda jest meblem znanym od stuleci, jej początki sięgają siedemnastowiecznej Francji. Jest meblem najbardziej uniwersalnym z całego wyposażenia mieszkania.

Możemy pochować w niej wszystkie elementy, których nie chcemy trzymać na widoku, a jednocześnie jest meblem, który nie zajmuje dużo miejsca i stanowi ważną część stylowej aranżacji wnętrza. Dostępność modeli różnych wariantów, rozmiarów i wzorów pozwala nam na umieszczenie jej w każdym pomieszczeniu, niezależnie od przeznaczenia.

Komoda w salonie - na co zwrócić uwagę?

Komody mogą być wykonane z różnych surowców, z litego drewna, płyty wiórowej, tworzyw sztucznych czy nawet szkła. Zobacz najlepsze komody polecane do salonu. W salonie komoda zazwyczaj występuje w towarzystwie innych mebli, dlatego musimy zadbać, aby odpowiednio komponowała się z otoczeniem. Komoda znajdująca się w salonie spełnia również funkcję praktyczną, może być meblem, na którym ustawia się telewizor czy sprzęt muzyczny. W eleganckich, nowoczesnych pomieszczeniach bardzo dobrze prezentuje się komoda w białym kolorze. W rustykalnych i bardziej tradycyjnych aranżacjach dobrze wyglądają komody drewniane, czasami są celowo postarzane, aby nadać im szlachetnego charakteru. W zależności od aranżacji, w salonie możemy pozwolić sobie na bardziej designerskie modele w oryginalnych kolorach czy futurystycznych kształtach. Wzory inspirowane stylem retro mogą przydać się do wyeksponowania zestawu zdjęć albo stylowej lampy.

komoda w salonie

komoda w salonie

Komody z szufladami - praktyczna funkcjonalność

Oprócz tego, że komody zwracają często naszą uwagę elegancką stylizacją, ważną cechą jest również ich funkcjonalność. Szerokie szuflady są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem, sprzyjają odpowiedniej segregacji rzeczy i utrzymaniu porządku (tutaj znajdziesz funkcjonalne komody z szufladami). Zewnętrzna strona komody jest bardzo istotna, ale nie możemy zapomnieć o wnętrzu szuflad. Otwieramy i zamykamy je bardzo często, dlatego trzeba zwrócić uwagę na sposób wykonania prowadnic, są one elementem, który może najszybciej się zużyć. Prowadnice, które nie pozwalają na wysuwanie szuflady do końca, ale są zaopatrzone w odpowiedni hamulec, dają pewność cichego i łagodnego domykania. Warto też zaopatrzyć szuflady w odpowiednie organizery, które zapewnią przejrzystość i ułatwią codzienne szukanie ubrań w komodzie. Jeśli wszystkie elementy są wytrzymałe i dobrze wykonane, komoda może posłużyć nam przez wiele lat.

komoda w sypialni

komoda w sypialni

Komoda w sypialni - postaw na pojemność

Jeśli wymiary sypialni na to pozwalają, duża komoda sprawdzi się w sypialni najlepiej. Dobrze, jeśli jej konstrukcja jest długa i niewysoka – obejrzyj komody przeznaczone do sypialni. W sypialni zazwyczaj nie mamy więcej mebli, można wówczas postawić na niej książki, telewizor czy jakieś inne niezbędne dodatki. Komoda w sypialni pełni funkcję bieliźniarki, powinna więc być pojemna, aby zmieścić odpowiednią ilość bielizny, pościeli i ubrań. Możemy zaoszczędzić dużo czasu, jeśli odrębne części garderoby, jak skarpetki i koszulki mają swoje miejsce w oddzielnej szufladzie. Komoda w sypialni powinna być dopasowana do stylizacji łózka, aby wnętrze zachowało odpowiednią aranżację. Możliwości jest sporo, więc komoda w sypialni oprócz funkcji praktycznej może pełnić funkcję dekoracyjną.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1