piątek, 24 marzec 2023 14:31

Materac lateksowy bez sprężyn

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac lateksowy materac lateksowy pixabay

Wśród bogatej oferty na rynku materacy na uwagę zasługuje model materaca wykonany na rdzeniu lateksowym. To nowoczesne zastosowanie materiału lateksowego sprawia, że materac jet na tyle mocny, że nie wymaga konstrukcji sprężynowej. Gęstość pianki lateksowej to ok  60kg/m3 w porównaniu do podstawowej pianki T25 o gęstości 25kg/m3 to zupełna przepaść. Lateks to wyjątkowo trwały materiał posiadający specjalne kanaliki przez, które zwiększona jest wentylacja materaca a zgromadzona wilgoć jest bardzo dobrze odprowadzana do otoczenia. Lateks zapewnia idealną sprężystość materaca i gwarantuje właściwe podparcie poszczególnych części ciała.

 

Dla kogo materac lateksowy?

Nie ma ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o korzystanie z materaca lateksowego. Taki materac zapewni najwyższy komfort i długą trwałość produktu. Materac lateksowy to większy wydatek, więc jeśli będziemy szybko zmieniać łóżko np. dla dziecka to korzystniej będzie wybrać materac piankowy z dodatkiem lateksu. Natomiast duże łóżka małżeńskie to idealne miejsce na zastosowanie materaca lateksowego. Rdzeń lateksowy doskonale podpiera każdą część ciała, sprawia, że sylwetka utrzymana jest we właściwej postawie co relaksuje nasze mięśnie. Materiał lateksowy nie pochłania kurzu jest hypoalergiczny, odporny na roztocza i antybakteryjny. Jeśli cierpimy na bóle kręgosłupa albo rano budzimy się „połamani” jedyny słuszny wybór to zakup materaca lateksowego. Kolejną zaletą wyboru materaca na rdzeniu lateksu to zróżnicowana waga dwóch osób śpiących. Dzięki wspomnianej już wysokiej gęstości pianki materac punktowo podpiera i zupełnie eliminuje ruchy, wiercenie się każdej z osób. Poniżej opiszemy jeszcze możliwości co do wyboru twardości materaca.

Twardość materaca lateksowego

Materac lateksowy mieści się w kategorii materacy średnio twardych, taka powierzchnia jest bardzo uniwersalna i dla większości będzie wygodna. Mamy jednak możliwość dołożenia do rdzenia lateksowego różnych materiałów, które zmiękczą lub utwardzą powierzchnię do snu. Więc jeśli wolimy miękkie materace szukajmy materaca z dodatkiem pianki visco memory. Pianka memory jest plastyczna, mięknie po ogrzaniu co sprawia, że otuli ciało i zapamięta kształt. Jeśli jednak twardy materac to to czego szukamy też nie będzie problemu. Twarde powierzchnie tworzą sztywne materiały jak kokos czy trawa morska. Opcja bardzo twarda to połączenie kokosu i końskiego włosia. Materace lateksowe są dwustronne, dlatego wybranie dwóch różnych stron twardości to możliwość testowania i zmian jakie możemy wprowadzać. Polecamy sklep internetowy Godre.pl, gdzie materac po zakupie jest produkowany przez producenta. Opisane wcześniej wszystkie właściwości i możliwości są dostępne a ponadto wiele więcej od materacy piankowych po kieszeniowe.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1