czwartek, 01 grudzień 2022 11:37

Opieka osób starszych w Niemczech. Jak zostać opiekunką?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Oferty pracy w opiece Niemcy Oferty pracy w opiece Niemcy adobestock

Myślisz o pracy w opiece osób starszych? Przed podjęciem pierwszego zlecenia warto poznać realia tej pracy. Dzięki temu możesz zdecydować, czy jest ona dla Ciebie odpowiednia.

Praca w opiece osób starszych gwarantuje stabilną branżę, szeroki wybór ofert pracy i atrakcyjne zarobki. Jednak w jaki sposób zostać opiekunką seniora? Przeczytaj artykuł i dowiedz się jak rozpocząć pierwszą pracę w opiece w Niemczech.

Kompetencje wymagane w opiece seniora

Współpracując z agencją opiekunka musi przejść przez proces rekrutacyjny. Aby przejść przez niego pomyślnie niezbędne będą dwie podstawowe umiejętności. Po pierwsze jest to doświadczenie w opiece. Warto wiedzieć, że nie musi być ono profesjonalne. Wystarczy, że opiekunka miała już okazję zajmować się na przykład kimś bliskim. Opieka nad rodzicami lub dziadkami ułatwia start w zawodzie. Jeśli nie masz takiego doświadczenia dobrym pomysłem będzie wolontariat. 

Drugim aspektem jest oczywiście znajomość języka niemieckiego. Powinna być ona na poziomie komunikatywnym. Dzięki temu opiekunka osób starszych jest w stanie bez problemu porozumiewać się z podopiecznym. Znajomość języka znacznie ułatwia również codzienne życie w Niemczech. Do powinności opiekunki często mogą należeć również drobne zakupy czy wizyty w aptece, do czego także niezbędna będzie znajomość języka.

Wyłącznie legalne oferty pracy 

Bezpieczna praca jest niezwykle ważna. Wyjazd na zlecenie powinien odbywać się wyłącznie na podstawie legalnej umowy. Do tego w renomowanych agencjach opiekunka przez cały okres zlecenia jest pod opieką doświadczonego koordynatora. Przykładem firmy, która proponuje takie rozwiązanie jest Veritas Opieka. To agencja opiekuńcza, która zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów opiekunek osób starszych do Niemiec. Firma proponuje jedne z najwyższych wynagrodzeń na rynku opiekuńczym. Średnia pensja oscyluje wokół 1800 € netto miesięcznie. Dodatkowo firma organizuje również obustronny bezpłatny transport. Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Sprawdź najnowsze ogłoszenia w agencji Veritas Opieka: Oferty pracy w opiece Niemcy.

 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1