wtorek, 21 lipiec 2020 12:12

Kamień na ścianę

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Kamień na ścianę Kamień na ścianę

Kamień dekoracyjny stanowi alternatywę dla wszelkiego rodzaju farb i tapet coraz częściej zastępując tradycyjne rozwiązania.

 

Wyróżnienie ściany kamieniem to sposób na odpowiedni klimat, a jednocześnie nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru. Uniwersalność sprawia, że kamień na ścianę może być wykorzystany praktycznie w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego przeznaczenia czy rodzaju aranżacji, którą zamierzamy wykreować. Jak kamień dekoracyjny może całkowicie odmienić wnętrze? W jaki sposób wybierać kamień na ścianę?

Kamień na ścianę, który odmieni wnętrze

Kamień dekoracyjny to prosty sposób na całkowitą odmianę każdego wnętrza. Może być wykorzystywany w nowoczesnych, minimalistycznych i industrialnych aranżacjach oraz w starych budynkach, gdzie tylko wzmocni nietuzinkowy charakter wnętrza. Różnorodne tekstury, barwy i kształty, w jakich można znaleźć kamień na ścianę sprawiają, że takie rozwiązanie idealnie wkomponuje się w wystrój wnętrza harmonijnie współgrając z jego stylistyką.

Kamień na ścianę charakteryzuje niejednorodna powierzchnia, która nie tylko ożywia aranżację wnętrza, ale także podkreśla grę świateł. Odpowiednio dobrany kamień dekoracyjny można wykorzystać jako ozdobę dużych, otwartych przestrzeni, na przykład loftowych pomieszczeń, ale również salonów, sypialni i pokoi gościnnych.

Kamień Silo

Kamień Silo

Często decydującym czynnikiem przy wyborze kamienia są jego walory wizualne, warto jednak zwrócić uwagę także na praktyczność tego rozwiązania. Kamień dekoracyjny jest prosty w montażu, łatwy w utrzymaniu czystości i wyjątkowo wytrzymały na działanie czynników zewnętrznych.

Jak wybrać kamień dekoracyjny?

Kamień dekoracyjny powinien zostać dopasowany do wystroju wnętrza – tego, który już panuje w pomieszczeniu albo tego, który zamierzamy stworzyć. Ważne jest, aby kamień ścienny współgrał z aranżacją zarówno teksturą, jak i kolorem.

Poza kwestią estetyczną kryterium wyboru jest również jakość odpowiadająca za trwałość i właściwości, które ma kamień na ścianę. Zasadniczo wyróżnia się dwa gatunki jakości kamienia ściennego, zgodnie z którymi gatunek pierwszy nie posiada żadnych skaz, a drugi może posiadać różnego rodzaju ubytki, zarysowania czy różnice w kolorze.

Kamień Lugiano

Kamień Lugiano

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1