środa, 20 kwiecień 2022 17:36

Wybieramy najmodniejsze drzwi wejściowe w 2022 roku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
drzwi wejściowe drzwi wejściowe pixabay

Drzwi wejściowe - jeden z najbardziej eksponowanych elementów zewnętrznych nowo budowanego lub odświeżanego domu.

Ma za zadanie harmonizować z estetyką elewacji, a jednocześnie wyróżniać się na jej tle. Nie wolno też zapominać o jednym, szalenie istotnym aspekcie drzwi wejściowych - muszą gwarantować bezpieczeństwo domownikom. Wybieramy najmodniejsze drzwi wejściowe w 2022 roku - jakie to modele?

Jaki kolor drzwi wybrać w 2022 roku?

Przez ostatnie lata w trendach zdecydowanie królował antracyt. Głęboki, ciemnoszary kolor w połączeniu z matowym wykończeniem drzwi zewnętrznych fantastycznie komponuje się z białymi, kremowymi lub jasnoszarymi elewacjami, betonem komórkowym na ścianach, lub ozdobami drewnopodobnymi.

Ten trend zdecydowanie utrzyma się w tym roku, nieco przyćmiewając klasyczne drewniane drzwi. Pojawia się jednak pewien smaczek dla miłośników ekstrawagancji - w tym sezonie warto pomyśleć o tym, aby drzwi zewnętrzne odróżniały się kolorem od elewacji, nie stapiały się z jej elementami ozdobnymi. Czarne, koniakowe, ciemnoszare? Dopasuj je do ścian, ale tak, aby goście od razu wiedzieli, którędy do Ciebie wejść!

Nowoczesne przeszklenia - trend na 2022

W drzwiach zewnętrznych bardzo chętnie współcześni inwestorzy stosują nieznaczne przeszklenia - na przykład w postaci wąskich pionowych przestrzeni. Pozwalają one nie tylko dyskretnie sprawdzić, kto stoi za drzwiami, ale również umożliwiają dopływ światła, co jest szczególnie ważne w ciasnych, ciemnych przedpokojach, do których prowadzą drzwi.

Przeszklenia z mocnego, mlecznego szkła w metalowym okuciu lub wykonane z innego materiału pozwolą dyskretnie orientować się, kto przyszedł w odwiedziny, ale jednocześnie nie pozwalają zaglądać obcym z zewnątrz do środka, co bardzo sobie chwalą klienci kupujący najmodniejsze w 2022 roku drzwi. Warto je wybrać, planując ciekawie wyeksponować stolarkę drzwiową w swoim nowym domu!

Efektowne zdobienia drzwi zewnętrznych

W 2022 roku wciąż najbardziej będziemy cenić sobie minimalizm i proste formy, również gdy chodzi o stolarkę drzwiową. Dlatego sporym powodzeniem będą się cieszyły drzwi gładkie i matowe, ewentualnie z bardzo subtelnymi i prostymi wzorami, za to ozdobione pięknym przeszkleniem. Warto również pomyśleć o przeciwwadze dla prostych zdobień elewacji, montując drzwi wejściowe z przeszkleniem w nietypowym, łukowato wygiętym kształcie, które zdecydowanie będzie zwracało uwagę. 

Bezpieczeństwo - ponadczasowy trend! 

Najważniejszym parametrem drzwi wejściowych jest jednak nie ich kolor, kształt przeszklenia czy faktura, ale oczywiście systemy zabezpieczeń. Oprócz jak najniższej przenikalności ciepła, warto pomyśleć też o solidnym zamku przeciwwłamaniowym. Zdalne sterowanie drzwiami, automatyzacja procesu ryglowania i zabezpieczenie przed trzaskaniem drzwiami to cechy, które z pewnością skradną serce niejednego inwestora. Im bardziej nowoczesne, idące z duchem czasu drzwi zewnętrzne wybierzesz w 2022 roku, tym większą satysfakcję z dokonania dobrego zakupu będziesz odczuwać w kolejnych latach! 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1