czwartek, 07 lipiec 2022 15:34

Jakie są rodzaje sprężarek?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
sprężarki BOGE sprężarki BOGE pixabay

Sprężone powietrze znajduje bardzo szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Może ono być wykorzystywane także w warunkach domowych. Sprężone powietrze wytwarzane jest w urządzeniach zwanych sprężarkami albo kompresorami.

Na rynku dostępnych jest obecnie wiele rodzajów tych urządzeń. Oferuje je wielu zarówno krajowych, jak i zagranicznych producentów. Osoby, które interesują sprężarki powietrza do zastosowań przemysłowych powinny powinni zwrócić uwagę na sprężarki BOGEZobaczmy, co to za firma i jakie sprężarki oferuje.

Gdzie stosuje się sprężarki?

Zastosowanie sprężarek jest naprawę bardzo szerokie. Sprężone powietrze to nośnik energii, który wykorzystywany jest do zasilania stosowanych w domowych warsztatach pneumatycznych narzędziach takich, jak pistolet malarski czy wiertarka. Najprostszym typem sprężarki jest sprężarka tłokowa używana do pompowania kół w rowerze czy materaca. Najszersze zastosowanie sprężarki znajdują w przemyśle. Sprężone powietrze w szerokim zakresie wykorzystuje branża samochodowa. Sprężarki spotkamy na stacjach benzynowych, na których służą do pompowania opon. Stanowią też wyposażenie warsztatów wulkanizacyjnych i lakierniczych. Są wykorzystywane w medycynie, przemyśle maszynowym i farmaceutycznym.

Jakie rodzaje sprężarek dostępne są na rynku?

Sprężarki powietrza to urządzenia bardzo zróżnicowane pod względem konstrukcji. Klienci, których interesują sprężarki BOGE mogą wybierać między innymi spośród sprężarek:

  • tłokowych olejowych i bezolejowych;

  • śrubowych. Dostępne są zarówno olejowe, jak i bezolejowe;

  • membranowych;

  • spiralnych typu croll;

  • wysokiego ciśnienia;

  • o zmiennej wydajności.

Sprężarki produkowane przez cieszącą się dobrą opinią niemiecką firmę BOGE odznaczają się bardzo wysoką jakością wykonania i niezawodnością oraz zapewniają ciśnienie robocze od 8 do 15 barów. Doskonale sprawdzają się w przedsiębiorstwach różnej wielkości. Sprężarki BOGE są zróżnicowane pod względem wydajności, każdy klient może więc wybrać model odpowiedni do danych zastosowań.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1