czwartek, 01 wrzesień 2022 08:53

Doładowanie energii elektrycznej – jak się do niego przygotować?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
doładowanie Energa doładowanie Energa pixabay

Obecnie coraz częściej można spotkać się z licznikami przedpłatowymi. Wymagają one okresowego uzupełniania dostępnego prądu. Warto wiedzieć, jak one działają i co należy zrobić, żeby doładować licznik Energa lub innych operatorów.

 

Identyfikator lub numer karty do licznika energetycznego

Decydując się na doładowanie licznika Energi lub innego operatora w punkcie stacjonarnym, trzeba znać identyfikator lub numer karty do miernika prądu energetycznego. Podaje się go sprzedawcy, który na tej podstawie identyfikuje klienta i zleca doładowanie prądu Energa. Warto zapisać sobie ten numer w komórce lub na kartce papieru, by nie trzeba było udawać się do punktu zakupu energii kolejny raz.

Kwota doładowania licznika Energa

Energa doładowanie wymaga znajomości aktualnych stawek za prąd i bieżącego zużycia. W ten sposób można oszacować, ile zapłaci się za energię. To dlatego tak istotne jest dokonanie odpowiednich kalkulacji. Dobrym narzędziem, które w tym pomoże, będzie arkusz kalkulacyjny. Jeśli chodzi o doładowanie Energa, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko bieżący koszt, ale również porę roku. W jesienne i zimowe miesiące zużycie prądu jest często wyższe niż latem, ze względu na korzystanie dłużej z oświetlenia i urządzeń elektronicznych (np. telewizora lub komputera), w związku z dłuższym przebywaniem w domu.

Czas doładowania prądu Energa

Decydując się na doładowanie prądu Energa w liczniku przedpłatowym, trzeba wybrać dobry termin. Warto wiedzieć o tym, że zakupione jednostki prądu stają się dostępne dopiero wówczas, gdy zostanie uznany rachunek operatora. Z tego względu warto doładowywać Energa w ciągu tygodnia roboczego i najlepiej nie w piątek wieczorem, jeśli zostało mało prądu do dyspozycji. Jeśli prąd zostanie odłączony w takim przypadku, trzeba będzie czekać aż do poniedziałku na jego uruchomienie.

Doładowanie Energa – dostępne oferty

Na polskim rynku działa wiele punktów, w których możliwe jest doładowanie Energa. Szczególnie dużą popularnością cieszy się jednak sieć franczyzowa Żabka. Z czego to wynika? Przede wszystkim sklepy tej sieci znajdują się w wielu miejscowościach na terytorium całego kraju. Można je spotkać nie tylko w dużych miastach, ale również na wsiach. Po drugie, koszt doładowania Energa w Żabce jest niski. Wynosi zaledwie 3,99 zł za transakcję. Do tego doliczana jest niekiedy prowizja w wysokości 0,3% wartości transakcji przy doładowaniu Energa powyżej 1000 złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1