czwartek, 22 październik 2020 08:52

Jaki dobrać materac do spania

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Na komfort spania wpływa jednak materac Na komfort spania wpływa jednak materac

Odpoczynek ma kluczowy wpływ na to, czy z energią przystępujemy do codziennych zadań. Jeśli nie zadbamy o pełnowartościowy sen, po krótkiej chwili przerosną nas obowiązki domowe i służbowe. Komfortowe miejsce do spania to podstawa, bo bez niego nasze ciało nie będzie mogło się zregenerować i zareaguje dolegliwościami bólowymi.

 

Jak wybrać dobry materac do spania?

Przeważnie, urządzając sypialnię, skupiamy się na tym, czy aranżacja jest atrakcyjna, i czy meble posiadają odpowiednią liczbę schowków. Piękna komoda, pojemna szafa i modnie wykonane łóżko to wyposażenie, które pozwoli nam czerpać przyjemność z przebywania w pomieszczeniu. Na komfort spania wpływa jednak materac. To zakup, na który zdecydowanie warto poświęcić dłuższą chwilę, zwłaszcza że producenci oferują nam zróżnicowane warianty.

Dobry materac do spania powinien odpowiednio wspierać nasze mięśnie, stawy i kręgosłup. Musi być też dostosowany do naszej wagi. Przeważnie producenci podają graniczne parametry materaca, dotyczące jego obciążenia. Na wybór twardości wpływają też inne indywidualne czynniki, takie jak różnorodne schorzenia. Z rozwiązań twardych powinny zrezygnować dzieci oraz ludzie z problemami z kręgosłupem; w tych przypadkach lepiej sprawdzą się materace miękkie. Największą popularnością cieszą się materace średnio twarde.

Koniecznie zwróćmy uwagę też na rozmiar materaca. Dopasowujemy go do wielkości łóżka. Przeważnie producenci proponują kilka opcji tego samego produktu, np. w sklepie Desiq spotkamy się z wymiarami:120x200, 140x200, 160x200. 180x200 i 200x200 cm.

Materace do spania - popularne rodzaje

W poszczególnych typach materacy zastosowano nieco inne technologie. Zanim zdecydujemy się na konkretny wariant, warto znać chociaż podstawowe cechy danego produktu. Podstawowe rodzaje materacy do spania to:

1. Materac piankowy

Dobre dopasowanie do ciała i reagowanie na ciepło - jeśli właśnie tego oczekujemy od produktu, przyjrzyjmy się bliżej materacom do spania piankowym. Niektórym osobom pianka kojarzy się nam ze starymi materacami, które bardzo łatwo się "uklepywały". Czas zmienić ten sposób myślenia. Nowoczesne materace tworzy się z trzech rodzajów pianek. Oprócz zwykłej, mamy więc do czynienia z pianką wysokoelastyczną i termoelastyczną. Takie innowacyjne tworzywa nie tylko zapewniają świetną sprężystość materaca, ale pozwalają też na dobrą cyrkulację powietrza.

2. Materac kieszeniowy

Materace do spania kieszeniowe to wariant materaca sprężynowego. Każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu uginają się one niezależnie od siebie. Dzięki temu, że sprężyny charakteryzują się wysoką elastycznością punktową, dobrze dopasowują się do ciała odpoczywającej osoby.

3. Materac bonelowy

W tym wariancie również mamy do czynienia ze sprężynami. Spina je ze sobą pojedynczy spiralny drut. Nowoczesne materace do spania bonelowe różnią się znacznie od tradycyjnych materacy sprężynowych. Zastosowano w nich system sprężyn pięciorozwojowych, co gwarantuje odpowiednią sprężystość i przedłużoną żywotność produktu.

Źródło: https://desiq.pl/

>

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1