środa, 28 październik 2020 08:45

Najpopularniejsze rozwiązania smart home

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
instalacja urządzeń smart home instalacja urządzeń smart home

System smart home zyskuje na popularności, więc również na rynek wprowadzanych jest coraz więcej tego typu rozwiązań. Co dokładnie mamy do wyboru? Jakie są najpopularniejsze rozwiązania smart home https://fixly.pl/kategoria/instalacja-urzadzen-smart-home? Poniżej prezentujemy kilka przykładów!

 

Smart home – inteligentne oświetlenie

Na pewno jednym z ciekawszych rozwiązań jest inteligentne oświetlenie. Co niektórzy mogą uznać je za świetną zabawę, ponieważ z poziomu smartfona można sterować oświetleniem w całym domu. Jednak, gdy przyjrzymy się bliżej temu rozwiązaniu, to szybko dojdziemy do wniosku, że to nie tylko wygoda, ale również bezpieczeństwo. Zarówno włączające się, jak i wyłączające światła sugerują obecność domowników w danym budynku, a więc to dobry sposób na zniechęcenie włamywaczy. Jedyne, co musimy zrobić, to zaprogramować cykliczne włączanie i wyłączanie oświetlenia.

Smart home – inteligentne ogrzewanie

Innym przykładem ciekawego rozwiązania będzie inteligentne ogrzewanie. Zintegrowany system pozwala na wygodne zarządzanie temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach, ale nie tylko. Inteligentne ogrzewanie to również możliwość dostosowania różnych parametrów, w tym również tego, kiedy w domu ogrzewanie będzie włączone, a kiedy nie. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie wtedy, gdy całe dnie spędzamy w pracy. Zamiast zostawiać piec bez nadzoru, możemy ustawić, by ogrzewanie zaczęło działać przed naszym powrotem i cieszyć się optymalną temperaturą w swoich wnętrzach.

Smart home – czujniki drzwi i okien

System czujników drzwi i okien to rozwiązanie, które pozwoli sprawować kontrolę nad wszystkimi drzwiami i oknami w domu, czy też w firmie. W ciągu kilku sekund możemy upewnić się, że wszystkie drzwi i okna zostały zamknięte i to bez konieczności osobistego sprawdzania.

Smart home – czujniki czadu i dymu

Na tym nie koniec propozycji, ponieważ wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy również czujniki czadu i dymu. O tym, że tego typu systemy bywają przydatne, nie trzeba nikomu przypominać. Wystarczy spojrzeć na ilość przypadków, w których doszło do zaczadzenia, by dojść do wniosku, że takie rozwiązania podniosą bezpieczeństwo wszystkich domowników. Co więcej, dzięki nowoczesnej technologi zarządzanie tego typu systemem będzie bardzo proste.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1