czwartek, 21 maj 2020 18:20

Jakie funkcje pełnią maty do dezynfekcji?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
dobra mata dezynfekcyjna do chlewni dobra mata dezynfekcyjna do chlewni

Maty dezynfekcyjne dla trzody są niezbędnym elementem wyposażenia każdego gospodarstwa rolnego. Powinny znaleźć się przed wejściami do budynków, ale również w głównej bramie wjazdowej na teren danego przedsiębiorstwa. Przekonaj się, jakie funkcje pełnią maty do dezynfekcji.

 

Ułożenie w odpowiednich miejscach na terenie gospodarstwa rolnego specjalnych mat do dezynfekcji sprawi, że w przedsiębiorstwie zostanie zachowana niezbędna higiena i wszelkie środki bezpieczeństwa. Niebezpieczne drobnoustroje, takie jak bakterie, wirusy, czy też grzyby nie będą wnoszone na teren gospodarstwa, ani z niego wynoszone. Właśnie dlatego mata dezynfekująca nie powinna pojawić się jedynie przed wejściem na teren budynku inwentarskiego, ale również w głównej bramie wjazdowej.

 

Czym cechują się dobre maty do chlewni?

 

Maty, które umieszcza się przy wejściach do budynków inwentarskich zazwyczaj mają kilka centymetrów grubości. Składają się z kilku warstw, a w ich wnętrzu znajduje się chłonna gąbka, która zawsze musi być nasączona płynem do dezynfekcji. Musi on być regularnie uzupełniany, tak aby mata nigdy nie była sucha. Nie może ona być również zbyt mokra, aby nie sprawiała zagrożenia poślizgnięcia się na niej. Przede wszystkim dobra mata dezynfekcyjna do chlewni wyróżnia się dużą odpornością oraz chłonnością. Środek, którym produkt jest nasączony nie może się rozlewać, z kolei sam materiał, z którego wykonano matę powinien być odporny na różnego rodzaju uszkodzenia. Przy tym wszystkim musi być łatwy w utrzymaniu czystości. Powierzchnia produktu oczywiście nie może być śliska.

 

Maty do dezynfekcji a pogoda

 

Niezwykle ważne jest również to, aby regularnie sprawdzać maty. W zależności od pogody i temperatury, jaka panuje na zewnątrz pomieszczeń, należy dostosowywać częstość uzupełniania środka dezynfekującego. Nie ulega żadnej wątpliwości, że maty do chlewni są niezbędnym wyposażeniem gospodarstwa rolnego. Działają one profilaktycznie i pozwalają uniknąć rozprzestrzeniania się niebezpiecznych chorób. Jeżeli chcesz kupić sprawdzone produkty, które nie zawiodą Cię przez bardzo długie lata, postaw na zakupy w sklepie internetowym Dezenfex.

Maty Dezenfex.pl   

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1