piątek, 27 maj 2022 16:07

Materac miękki dla dzieci i osób lżejszych

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materac miękki materac miękki pixabay

Materac dla najmłodszych powinny być dostosowane do ich potrzeb. Dzieci ciągle rosną i zmienia się ich budowa ciała a waga jest niska. Materac więc nie powinien był zbyt twardy aby zapewnił odpowiednie ułożenie i podparcie względem ciała.

Wyróżnić można dla dzieci materace piankowe czy kieszeniowe na sprężynie. W tym artykule opiszemy w kilku słowach na co zwrócić uwagę wybierając materac dla swojej pociechy.

Konstrukcja materaca dostosowana dla dzieci

Pierwszym elementem na który warto zwrócić uwagę jest konstrukcja materaca. Gdy wybieramy pierwszy materac dla dziecka i będzie on służy w pierwszym etapie jego życia to polecić można materac piankowy np. średnio twardy. Dla dzieci starszych, które mają już łóżka standardowe czyli o dł. 200cm można już wybrać materac trwały, który posłuży długie lata. Taki materac jest na konstrukcji sprężynowej, kieszeniowej. Sprężyny są odpowiednio podpierające, posiadają strefy twardości a praca materaca jest cicha, dzięki opakowaniu każdej sprężyny w osobną kieszeń materiału. Czy wybierzemy piankowy materac miękki czy kieszeniowy dla dziecka musimy dobrać jeszcze odpowiednią twardość takiego materaca o czym opiszemy poniżej.

Twardość materaca idealna dla dzieci

Dla niskiej wagi dziecka poleca się materace miękkie czyli te oznaczone jako H1. Skala twardości ocenia dla jakiej wagi jest dany typ materaca. Przy twardości H1 zakłada się, że waga użytkownika nie powinna przekraczać 60kg. Materac miękki to taki, który posiada w budowie grubszą warstwę pianki visco memory. Pianka ta jest plastyczna, reaguje na nacisk i temperaturę ciała, pod wpływem ciepła mięknie. Visco memory zapewnia właściwe ułożenie ciała, pozwala kręgosłupowi przyjąć naturalną pozycję.

Czy materac miękki to jedyny wybór odpowiedni dla dziecka?

Nie, odpowiednio dobrany materac średnio twardy również można polecić dla dzieci. Niekiedy materace są dwustronne, gdzie jedna strona materaca jest miękka a druga średnio twarda. Taki wybór będzie optymalny, dlatego, że materac dostosowany będzie pod zmieniającą się wagę dziecka. Jeśli zdecydujemy się na zakup materaca średnio twardego warto zwrócić uwagę czy posiada w budowie lateks. Ten materiał poprawi komfort i zmniejszy twardość materaca. Wykończenie lateksowe zalecane jest alergikom, to materiał niezwykle przewiewny i trwały.

Zakup materaca drogą internetową

Zaletą kupna materaca przez internet jest na pewno duży wybór modeli jak i możliwość zakupienia materaca w niestandardowych rozmiarach. Sklep internetowy Kaszmirowysen.pl oferuje materac produkowane w Polsce a rozmiary dostępne są co 5cm na długość czy szerokość. Takie rozwiązania to gwarancja zakupu dobrego materaca i możliwość stworzenia własnej przestrzeni dla dzieciaków.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1