wtorek, 01 czerwiec 2021 12:07

Jak zaplanować ślub i wesele w plenerze?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Paweł Kotas Paweł Kotas pixabay

Pandemia to bardzo trudny czas dla wielu osób. Jednak nawet w tym czasie chce się przeżywać radosne chwile, które będą wypełniały serca nadzieją i szczęściem.

Do takich wydarzeń zalicza się śluby i wesela. W tym nietypowym czasie na popularności zyskały śluby i wesela organizowane w plenerze. Czy faktycznie warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę wybierając miejsce na takie wesele?

Ślub i wesele w plenerze – czy to dobry pomysł?

Pandemia spowodowała, że śluby i wesela w plenerze stały się bardzo popularne. Osoby, które chcą w tym trudnym okresie zawrzeć związek małżeński decydują się właśnie na takie rozwiązanie, z uwagi na to, że zwiększa ono bezpieczeństwo uczestników uroczystości. Jest bowiem mniejsze ryzyko transmisji wirusa na świeżym powietrzu. Jednak już jakiś czas przed wybuchem pandemii śluby i wesela w plenerze zyskiwały na popularności. Wszystko przez ich wyjątkową oprawę, a także wzrost zainteresowania oprawą tej uroczystości w takich stylistykach jak boho czy rustykalna. To właśnie w plenerze takie aranżacje prezentują się najpiękniej. Często wskazuje się, że śluby zawierane w plenerze zapadają na dłużej w pamięć, właśnie ze względu na swoją wyjątkową oprawę i atmosferę. Jeżeli chcesz przekonać się, o tym, zobacz jak prezentuje się wesele w Młyńskiej Osadzie uwiecznione przez fotografa: https://pawelkotas.com/.

O czym należy pamiętać, urządzając ślub i wesele w plenerze?

Przygotowanie do ślubu w plenerze warto wpierw zacząć od wizyty we właściwym Urzędzie Stanu Cywilnego. Tam należy dowiedzieć się, czy będzie możliwość zawarcia małżeństwa poza Urzędem. Nie zawsze bowiem urzędnik zgodzi się na udzielenie ślubu w ogrodzie restauracyjnym czy hotelowym. Trzeba też wcześniej zacząć poszukiwania odpowiedniego miejsca, sezon na śluby plenerowy jest bowiem dość krótki i może być problem z ustaleniem wolnego terminu.

Przy wyborze miejsca na taką uroczystość, zwróć uwagę nie tylko na to, jakie dekoracje i jedzenie oferuje. Dowiedz się, czy w razie nagłego załamania pogody, goście będą mogli skorzystać np. z rozkładanych pawilonów, czy też sali znajdującej się wewnątrz budynku.

Pamiątkowe zdjęcia ślubne z wesela plenerowego – o tym pamiętaj wybierając fotografa ślubnego

Tak wyjątkowa uroczystość wymaga upamiętnienia. Dlatego też warto wybrać także dobrego fotografa ślubnego, który zatrzyma te ważne chwile w kadrze. Przy wyborze należy przede wszystkim zapoznać się z portfolio fotografa. Wielu profesjonalistów ma już obecnie swoje strony internetowe i tam prezentuje swoje realizacje. Przykładem może być wyżej wskazana strona.

Jeżeli interesuje Cię upamiętnienie ślubu w plenerze, postaw na fotografa, który w swoim portfolio ma już tego rodzaju sesje. Zwróć także uwagę na to, w jaki sposób są przez niego obrabiane zdjęcia, czy taki styl w pełni Ci odpowiada. Nie zapomnij też o spisaniu umowy i zawarciu w niej wszystkich najważniejszych kwestii, w tym wynagrodzenia, daty wykonania i oddania obrobionych zdjęć, a także formy ich przekazania.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1