sobota, 05 listopad 2022 15:08

Fronty meblowe od Renomat — jak wybrać nowe meble do kuchni?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Fronty kuchenne - Gorzów Wielkopolski Fronty kuchenne - Gorzów Wielkopolski Renomat

Nowe meble kuchenne bardzo często są wybierane na bardzo długi okres, dlatego też warto zastanowić się jakich frontów kuchennych będziemy potrzebowali za rok czy pięć lat.

Mowa tu oczywiści o materiale, z jakiego będą wykonane, ponieważ to od niego zależy ich trwałość oraz funkcjonalność. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są rodzaje frontów meblowych, jakie fronty są wybierane do zabudowy kuchennej oraz gdzie możesz sprawdzić i zamówić dobrej jakości fronty, przeczytaj koniecznie ten wpis.

Front kuchenny to element, który nadaje unikalny charakter kuchni oraz w dużym stopniu definiuje jej użyteczność przez długi okres użytkowania. Dobrze dobrane fronty kuchenne mogą być również łatwe w utrzymaniu czystości oraz pomagać w codziennych obowiązkach związanych z gotowaniem i jedzeniem. Dlatego też warto poznać najczęściej wybierane fronty meblowe oraz sprawdzić ich możliwości związane z doborem rodzaju wykończenia zarówno pod względem koloru, jak i samego frezu.

Fronty kuchenne - Gorzów Wielkopolski

Jeśli szukasz frontów kuchennych, które mają sprostać oczekiwaniom wszystkich domowników, warto już na początku sprawdzić ofertę firmy Renomat z Gorzowa, która na swojej stronie udostępnia dużą galerię realizacji. Dzięki temu już na starcie możemy określić, z jakiego materiały będzie wykonana nasza nowa kuchnia. Tu do wyboru mamy kilka popularnych rodzajów wykończenia jak front meblowy z naturalnego drewna, front oklejony fornirem, front lakierowany czy laminowany oraz fronty oklejane folią PCV. To jaki rodzaj materiału zostanie wybrany do wykończenia frontów meblowych w kuchni, będzie miało duże znaczenie podczas późniejszej eksploatacji, dlatego też warto sprawdzić wady i zalety najczęściej wybieranych materiałów do nowej kuchni.

Fronty drewniane

Fronty kuchenne wykonane z drewna to przede wszystkim trwałość i niepowtarzalność. Oczywiście za to wszystko będziemy musieli odpowiednio więcej zapłacić, ponieważ drewniane fronty meblowe zaliczane są do najdroższych opcji wykończenia kuchni. W tej kategorii mamy jednak możliwość wyboru surowca, z jakiego zostaną wykonane i tak najczęściej możemy spotkać fronty dębowe, brzozowe, sosnowe czy bukowe. Odpowiednio zabezpieczone fronty z naturalnego drewna mogą nam posłużyć przez bardzo długi czas, co zrekompensuje nam stosunkowo wysoki koszt zakupu. Warto również zaznaczyć, że ten rodzaj materiału jest niezwykle plastyczny i pozwala na wykonanie bardzo skomplikowanych frezów oraz zdobień.

Fronty fornirowane

Fronty meblowe wykonane z forniru to najlepsza alternatywa dla osób, które szukają kompromisu między wysoką ceną frontów drewnianych i czymś, co nie zrujnuje ich budżetu domowego, jaki mają przeznaczony na nową kuchnię. Fronty fornirowane to połączeni płyty MDF z cienką warstwą naturalnego drewna, jakie jest naklejane na wcześniej przygotowany surowy front z MDF. Tu dzięki wykorzystaniu cienkiej warstwy drewna, koszt jednego elementu jest zdecydowanie niższy, niż ma to miejsce w przypadku frontów drewnianych, natomiast efekt jest bardzo zbliżony, ponieważ wierzchnia warstwa frontów jest pokryta cienką warstwą drewna o grubości nieprzekraczającej 3 milimetrów.

Fronty laminowane

Fronty laminowane to jedna z tańszych opcji wykończenia kuchni, która daje bardzo duże możliwości, jeśli chodzi o kolor i strukturę wykończenia. Ten rodzaj frontów składa się z płyty MDF pokrytej jednolitym laminatem, który nadaje całości finalny charakter oraz wytrzymałość. Ten rodzaj frontów bardzo dobrze sprawdzi się w nowoczesnej i minimalistycznej kuchni, gdzie zdecydowanie większe znaczenie będzie miała sama funkcjonalność mebli oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Fronty meblowe Szczecin - Renomat

Renomat to firma, która od wielu lat zajmuje się produkcją i montażem frontów meblowych w Gorzowie i Szczecinie. W ofercie tej firmy znajdują się praktycznie wszystkie rodzaje wykończenia frontów meblowych, w tym również możliwość wykonania frontów meblowych z płynnego metalu. Jeśli więc decydujesz się na nową kuchnię lub zabudowę i szukasz sprawdzonej firmy zajmującej się projektowaniem, wykonaniem i montażem kuchni oraz mebli na wymiar, sprawdź koniecznie ofertę dostępną na stronie www.renomat-banie.pl. Pozytywne opinie klientów oraz duża galeria realizacji z montażu frontów meblowych w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Stargardzie i Świnoujściu mogą potwierdzić wysoki poziom realizacji.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1