czwartek, 22 kwiecień 2021 09:36

Kwiaty, których piękno jest wieczne

Oceń ten artykuł
(3 głosów)
internetowa hurtownia sztucznych kwiatów internetowa hurtownia sztucznych kwiatów pixabay

Prawie każdy amator kwiatów zna to smutne uczucie, gdy pomimo wzmożonych wysiłków jego ukochana roślina więdnie lub nie wydaje upragnionych kwiatów. Co możemy zrobić, by cieszyć się bujną zielenią i pięknie wyglądającym bukietem cały rok?

 

Kwitnące kwiaty na zawsze

Sztuczne kwiaty dostępne pod wieloma gatunkami i kolorami są idealnym zamiennikiem prawdziwych roślin, które wymagają odpowiedniej opieki i ciągłej uwagi. Dzięki zastosowanym materiałom, sztuczne rośliny posiadają mocne, acz realne kolory i dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych. Nie są zbyt popularne, pomimo swoich oczywistych zalet i walorów estetycznych. Producenci oferują szeroki wybór nie tylko samych kwiatów, ale również dodatkowych elementów, tworzących zachwycający bukiet, takich jak listki, grysik, lawenda czy eukaliptus. Dla miłośników sztucznych kwiatów ciekawą ofertę przygotowała internetowa hurtownia sztucznych kwiatów KwiatyGuzik.pl. Jak podkreślają przedstawiciele hurtowni sztuczne kwiaty wykonane są z wysokiej jakości plastiku, który w przeciwieństwie do kwitnących kwiatów nie uczula i nie podrażnia w przypadku alergii.

sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe

sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe

Wiecznie zielona dżungla

Zielone wnętrza, wyglądające jak z magazynów wnętrzarskich, można stworzyć dzięki sztucznym kwiatom. Wielkie monstery, dorodne paprocie, czy dostojne fikusy, to kwiaty wymagające dużej uwagi, trzeba je na co dzień zraszać, dbać o odpowiednie nawilżenie, a także nawożenie. Często mimo naszego ogromnego wysiłku nic z tego nie wychodzi, warto wtedy sięgnąć po sztuczne rośliny, które nie wymagają żadnej opieki. Wystarczy jedynie, co jakiś czas wytrzeć ich liście z kurzu za pomocą szmatki lub spryskać wodą i zetrzeć, by znów cieszyć oko pięknymi liśćmi. Kwiaty wykonane ze sztucznych materiałów dodatkowo są odporne zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury, a także opierają się upływowi czasu, dzięki czemu cały czas wyglądają dobrze.

sztuczne kwiaty

sztuczne kwiaty

A na ciemne wnętrza?

Ogromną zaletą sztucznych kwiatów jest są ich zerowe potrzeby, w przeciwieństwie do swoich żywych pierwowzorów. Nowoczesne, sztuczne kwiaty wyglądające jak żywe możemy je ustawić tam, gdzie prawdziwe kwiaty nie miałyby szans na przetrwanie i bardzo szybko, by zmarniały. Wnętrza, gdzie ciężko hodować kwiaty są łazienki, zazwyczaj odcięte od naturalnego światła, bez którego organiczne kwiaty nie przeżyją, z kolei sztuczne kwiaty odnajdą się tam bez problemu i idealnie dopełnią wnętrze swoim zielonym urokiem. Fani roślin, posiadający okna, wychodzące na południe, nie mogą cieszyć się z zielonego parapetu przez parzące słońce, które niestety dla większości modnych i ozdobnych kwiatów jest zbyt mocne. Ustawienie na parapecie sztucznej begonii, alokazji, czy paprotki ożywi nasze okna, bez narażania prawdziwych kwiatków. W przypadku ciemnych wnętrz, do których wpada niewiele słońca sztuczne kwiaty to najlepsze rozwiązanie, by wprowadzić trochę zielenii - kuchnie bez okna czy korytarze zyskają dzięki temu zabiegowi.

Dodatkowa kwestia, o której często się zapomina to przyciąganie owadów przez kwiaty, a czasem też obecność różnych organizmów pasożytniczych w roślinach np. przędziorki, wełnowce. Utrudnia to znacząco pielęgnację takich roślin, aby pokonać chorobę kwiatów należy stosować różnego rodzaju środki chemiczne, które źle stosowane mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1