środa, 15 wrzesień 2021 08:48

Agregat tynkarski – przyszłościowy zakup do Twojej firmy!

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
agregaty tynkarskie Małek agregaty tynkarskie Małek Zdjęcie autorstwa Rodolfo Quirós z Pexels

Prowadzisz prace tynkarskie za pomocą ręcznych narzędzi? Pomyśl o zastosowaniu specjalistycznych urządzeń, dzięki którym prace mogą przebiegać znacznie szybciej!

 

Co to jest agregat tynkarski?

Agregaty tynkarskie to urządzenia, które pozwalają na przygotowywanie mieszanek tynkarskich oraz na ich aplikowanie na powierzchnie. Za pomocą tego typu maszyn można także prowadzić inne prace poza tynkowaniem, na przykład gipsowanie ścian czy nakładanie klejów.

Pod kątem swojej budowy agregaty tynkarskie składają się z kilku ważnych elementów współpracujących ze sobą, aby wykonać prace tynkarskie:

  • Pojemnik przeznaczony na materiał,
  • Wąż z pompą do pompowania wody w celu przygotowania mieszanki,
  • Pompa pozwalająca na tłoczenie gotowej mieszanki do węża służącego do aplikacji,
  • Wąż wraz z pistoletem i lancą do tynkowania.

Warto też wskazać, że agregaty tynkarskie mogą być uzupełnione o dodatkowe komponenty, na przykład o silomaty, które pozwalają na łatwe pobieranie materiałów z silosów.

Do czego można stosować agregaty tynkarskie?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie mają szerokie zastosowanie i mogą być używane podczas prowadzenia wielu prac tynkarskich i nie tylko.

Nadają się one do nakładania różnych typów tynków wewnętrznych oraz elewacyjnych. Pod kątem typów tynków agregaty mogą współpracować między innymi z tynkami cementowymi, wapiennymi, gipsowymi, akrylowymi. Mogą być także używane do gładzi, wylewek czy klejów.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup agregatu tynkarskiego?

Urządzenie jak agregat tynkarski pozwala firmie na uzyskanie szerokiej gamy korzyści. Wśród nich znajdują się przede wszystkim:

  • Większa konkurencyjność na rynku – za pomocą agregatów firma może stać się bardziej atrakcyjna dla klientów, co pozwala na zwiększenie zysków związanych ze świadczeniem usług tynkarskich.
  • Zwiększenie grona klientów – stosowanie agregatu pozwala na prowadzenie usług w przypadku dużych inwestycji, gdzie konieczne jest stosowanie specjalistycznego sprzętu, co pozwala firmie na rozwój.
  • Szybsze prowadzenie prac – tynkowanie maszynowe za pomocą agregatów tynkarskich pozwala na znaczne przyspieszeni prowadzenia prac tynkarskich, dlatego firma może wykonywać wtedy swoje usługi szybciej, co związane jest z dodatkowym oszczędnościami.
  • Wyższa jakość usług – za pomocą agregatów tynkarskich można uzyskać znacznie lepszą jakość tynków niż przy tynkowaniu ręcznym, co powoduje większe zadowolenie klientów.

Ile kosztują dobre agregaty tynkarskie?

Ceny związane z zakupem agregatu tynkarskiego nie są niskie, lecz jego nabycie warto potraktować jako przyszłościową inwestycję w swoją firmę.

Zazwyczaj cena netto agregatu tynkarskiego wynosi od około 15 do 25 tysięcy złotych. Tak znaczna rozpiętość cenowa wynika przede wszystkim z faktu, że agregaty są dostępne w tak wielu wariantach i mogą być także wyposażone w dodatkowe komponenty.

Z cenami agregatów tynkarskich różnych producentów tego typu sprzętu można zapoznać się już teraz online. W sieci można także łatwo porównać ze sobą agregaty oferowane przez różnych producentów, aby wybrać sprzęt opowiadający swoim wymaganiom w pełni.

Agregaty do tynkowania – gdzie je zamawiać?

Obecnie wśród często wybieranych agregatów tynkarskich znajdują się agregaty tynkarskie Małek – polskiego producenta specjalizującego się w sprzedaży nowoczesnego sprzętu przeznaczonego do prowadzenia prac budowlanych i wykończeniowych.

Obecnie agregaty tynkarskie mogą być zamawiane także za pośrednictwem internetu – dzięki temu nie trzeba odwiedzać producenta lub sprzedawcy, a sprzęt zostaje wtedy przekazany za pośrednictwem kuriera.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1