sobota, 23 wrzesień 2023 13:10

Co warto wiedzieć decydując się na drzwi zewnętrzne?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Drzwi Martom Drzwi Martom Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Nowoczesne drzwi zewnętrzne znacznie różnią się od tego, co mogliśmy znaleźć na rynku jeszcze kilka lat temu. Nie da się ukryć, że zaawansowanie technologiczne znacznie wzrosło, co przekłada się na bezpieczeństwo budowanych domów i bloków. Warto głośno mówić o tym, że w trzeciej dekadzie XXI wieku możemy wybierać wśród licznych modeli nowoczesnych drzwi zewnętrznych. Sprawdź, na co zwracać uwagę kupując drzwi zewnętrzne, czym charakteryzują się drzwi antywłamaniowe oraz energooszczędne oraz jak powinny prezentować się nowoczesne drzwi?

 

  1. Drzwi zewnętrzne nowoczesne — na co zwracać uwagę?
  2. Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne — co warto wiedzieć?
  3. Energooszczędne drzwi zewnętrzne
  4. Drzwi wejściowe — jak powinny się prezentować?

Drzwi zewnętrzne nowoczesne — na co zwracać uwagę?

Chcąc mieć solidne drzwi zewnętrzne w wydaniu nowoczesnym, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Na rynku można znaleźć drzwi zewnętrzne stalowe, aluminiowe oraz drewniane. Każdy z tych materiałów ma swoje zalety oraz wady. Konstrukcja drzwi nowoczesnych powinna jednak eliminować te wady, dzięki czemu każdy zainteresowany otrzyma solidne, wysokiej jakości drzwi wejściowe do swojego domu. W odpowiedzi na oczekiwania klientów stworzone zostały drzwi hybrydowe, które łączą w sobie wszystkie walory aluminium, drewna oraz stali. Ponadto są pozbawione wad, które można zauważyć w drzwiach produkowanych osobno z tych materiałów.

Antywłamaniowe drzwi zewnętrzne — co warto wiedzieć?

Najważniejszym zadaniem drzwi zewnętrznych jest zabezpieczenie dostępu do domu lub mieszkania. Aby można było z czystym sumieniem nazwa konkretne drzwi antywłamaniowymi, muszą spełniać wiele wymogów. Drzwi antywłamaniowe dzielimy na klasy. Najczęściej występujące to drzwi o klasie RC1, RC2, RC3 oraz RC4. Decydując się na drzwi RC1, możemy być pewni, że będzie to produkt odporny na włamanie bez użycia narzędzi. Drzwi o klasie RC2 będą odporne przez 3 minuty na próbę włamania z użyciem wkrętarki, młotka, klinów czy szczypców. Z kolei drzwi RC4 będą przeciwstawiać się włamywaczowi przez 10 minut. Włamanie może odbywać się przy użyciu ciężkiego młotka, piły, siekiery, dłuta czy przecinaka. Takie drzwi z pewnością sprawdzą się w domach jednorodzinnych. 

Energooszczędne drzwi zewnętrzne

Drzwi energooszczędne zwykle wykorzystuje się na zewnątrz, a nie wewnątrz budynku. Pozwalają one na mniejsze straty ciepła, niż w przypadku standardowych drzwi. Są też odporne na zewnętrzne warunki atmosferyczne. Świetnie sprawdzą się na inwestycji, która jest domem energooszczędnym lub pasywnym. Wybierając odpowiednie drzwi, warto zwrócić uwagę na dokładne parametry techniczne. Tego rodzaju produkty dostaniesz od firmy Drzwi Martom

Drzwi wejściowe — jak powinny się prezentować?

Zastanawiasz się, jakie drzwi będą pasować do Twojego domu? Na szczęście rynek pozwala na szeroki wybór, ponieważ oferty najróżniejszych marek są naprawdę rozbudowane. Możesz więc zdecydować się na drzwi z doświetlami, czyli szklanymi elementami, które się nie otwierają. Są uzupełnieniem drzwi, a przy okazji jednym ze sposobów na doświetlenie wnętrza. Są bardzo praktyczne i niezwykle estetyczne. 

Nie da się też ukryć, że inwestorzy chętnie decydują się na drzwi z pochwytami, a nie ze standardowymi klamkami. Prezentują się bardzo atrakcyjnie i nowocześnie. Aplikacje szklane również zyskują swoich zwolenników. Jeśli chcesz dla swojego domu naprawdę atrakcyjne drzwi, koniecznie sprawdź ofertę na stronie drzwimartom.pl i wybierz idealne drzwi zewnętrzne nowoczesne dla siebie!

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1