Chociaż na początku były znane w gronie architektów i projektantów, coraz częściej zaczynają korzystać z nich również prywatne firmy budowlane oraz majsterkowicze. Zanim dowiesz się, jak ocieplić strop, kilka przydatnych faktów o płycie.
Odkryj zalety płyty PIR
Płyta PIR nadal jest nowością na polskim rynku budowlanym, dlatego warto wspominać o jej zaletach, które z pewnością docenisz w czasie remontu. Na początek waga. Ma ona znaczenie w transporcie poszczególnych elementów oraz wpływa na całą konstrukcję. Dlatego im zastosujesz lżejsze materiały budowlane, tym lepiej. W przypadku płyty PIR gęstość objętościowa to 35 kg / m3, co klasyfikuje ją tuż za styropianem i przed wełną mineralną. Bardzo ważnym czynnikiem jest brak pylenia podczas montażu, więc zaoszczędzisz kilka godzin na sprzątanie oraz duża odporność na ściskanie i rozciąganie. W połączeniu z wysokim poziomem termoizolacyjności, która utrzymuje się przez długie lata, jest to doskonały kandydat do współpracy w trakcie remontów. Teraz nadszedł czas na kilka wskazówek, jak ocieplić strop
Jak ocieplić strop przy pomocy płyt PIR? To musisz wiedzieć
Jeśli w okolicach Twojego stropu występuje duża różnica temperatur, rekomendowanym rozwiązaniem jest ułożenie dwóch warstw. Grubsza warstwa powinna izolować chłodniejszą część, a cieńsza pomieszczenie, które jest już ogrzewane. Z pewnością można stosować płytę PIR na belki. Dzięki temu, że jest to materiał podatny na obróbkę, łatwo dotniesz ją do preferowanego rozmiaru. Gdy zastanawiasz się, jak ocieplić strop międzykondygnacyjny, sugerowane ułożenie warstw, może wyglądać tak: Jako warstwa zewnętrzna posadzka, głębiej wylewka betonowa, termoizolacjapodłogi, strop i na końcu tynk.
Dla bezpieczeństwa warto skonsultować się z ekspertami
Pewien zakres prac budowlanych wymaga wiedzy i doświadczenia. Dlatego, żeby uniknąć nadmiernych wydatków, najlepiej postawić na konsultację z ekspertami. Sprzedawcy, którzy w swojej ofercie posiadają płyty PIR z pewnością wiedzą, jak ocieplić strop przy jej wykorzystaniu. Bardzo ważne są również zalecenia producenta, ponieważ możesz w łatwy sposób wyeliminować powstawanie mostków termicznych lub wręcz przeciwnie przyczynić się do ich powstania. A one mają niekorzystny wpływ na izolację pomieszczenia. W związku z tym najważniejsze jest to, żeby nie popełnić karygodnego błędu podczas prac.