piątek, 04 wrzesień 2020 12:53

Jak uniknąć błędów podczas tynkowania mieszkań?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Murowanie  Warszawa Murowanie Warszawa

Wykańczanie mieszkanie nierozerwalnie wiąże się z jego otynkowaniem. Już na samym początku tej czynności wiele osób, które próbują zająć się tym samodzielnie, natrafia na szereg wyzwań i problemów mogących doprowadzić do niewłaściwego otynkowania, odparzenia ścian czy zwyczajnie odpadania tynku od ściany już po kilku tygodniach. Jak uniknąć takich błędów i dlaczego nie każdy potrafi wykonać tynkowanie samodzielnie?

 

Błędy samodzielnego tynkowania

Tynkowanie ścian może się wydawać proste, ale zwykle tylko do momentu wybrania odpowiedniego tynku wewnętrznego lub zewnętrznego. Już na tym etapie wielu majsterkowiczów i tzw. złotych rączek może natrafić na utrudnienia. Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje tynków: od tych typowo elewacyjnych, przeznaczonych do użytku zewnętrznego, po tynki wewnętrzne, które dobiera się w zależności od materiału, z jakiego została wykonana ściana. Fachowe firmy wykończeniowe jak np. https://doskonalewnetrza.pl/ zatrudniają ekspertów budowlanych, którzy doskonale wiedzą, jaki tynk najlepiej sprawdzi się do pustaków, cegły, betonu czy innych materiałów budowlanych. Wybór złego tynku może sprawić, że nie tylko narazimy się na koszty, ale i efekt końcowy nie będzie taki, jak byśmy tego chcieli.

Dodatkowo ważna jest również umiejętności przygotowania odpowiedniej mieszanki tynkowej. Tu znaczenie maja proporcje wody do tynku oraz konsystencja nakładanego produktu tak, by nie spływał on ze ścian, lub nie był zbyt gęsty, co spowoduje jego odpadnięcie np. od sufitu czy ścian bocznych. Kolejnym błędem jest nakładanie tynku przy nieodpowiedniej temperaturze i bez uprzedniego zagruntowania ściany. Złe warunki atmosferyczne mogą sprawić, że tynk odparzy ścianę, zsunie się lub już po kilku latach będzie nadawał się tylko do wymiany.

Dlaczego wybór fachowca to większe oszczędności?

Pozorne oszczędności, jakie wyobrażamy sobie przy samodzielnym tynkowaniu mogą okazać się bardzo krótkoterminowe. Poprawki lub konieczność nałożenia tynku od nowa szybko sprawią, że koszty wzrosną i to nawet kilkukrotnie, bo źle położony tynk będzie wymagał skucia i ponownego przygotowania ścian do nowej realizacji. Zanim więc zdecydujemy się na pracę we własnym zakresie dobrze jest sprawdzić cenniki tynkowania w lokalnych firmach, np. w przypadku Warszawy tutaj: https://doskonalewnetrza.pl/cennik-uslug/murowanie-tynkowanie-warszawa/. Może się okazać, że więcej zaoszczędzimy od razu decydując się na pomoc fachowców, którzy w tynkowaniu mają wieloletnie doświadczenie i pewnych prostych błędów zwyczajnie nie robią. Koszty tynkowania przez profesjonalistów nie są wysokie, za to gwarantują wykonanie prac na maksymalnym poziomie i co za tym idzie, dają pewność wielu lat bezproblemowego cieszenia się elewacją czy idealnie równymi ścianami wewnątrz mieszkania. Dobry wykonawca uprzedzi z góry o kosztach i rodzaju prac, jakie będą wykonywanie do przygotowania ścian, co sprawi, że będziemy mieć pełny obraz wydatków i jednocześnie świadomość tego, że samodzielnie pewne procesy związane z tynkowanie po prostu byśmy ominęli.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1