poniedziałek, 25 styczeń 2021 10:47

Położenie mieszkania a strony świata

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
mieszkania warszawa włochy mieszkania warszawa włochy

Wybierając nieruchomość warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę czy lokalizację, ale też na usytuowanie okien. Położenie mieszkania względem stron świata jest istotne, ponieważ może nam umożliwić optymalny dostęp do światła słonecznego.

Zazwyczaj ten aspekt traktujemy drugorzędnie. Dopiero po pewnym czasie zdajemy sobie sprawę z tego, że lokalizacja okien wpływa na samopoczucie oraz komfort przebywania w danym pomieszczeniu.

Dlaczego warto wziąć pod uwagę położenie mieszkania?

To jeden z kluczowych aspektów, które wpływają na funkcjonalność pomieszczeń w wybranej przez nas nieruchomości. Położenie mieszkania ma szczególne znaczenie dla osób, które chcą zapewnić sobie komfort niezależnie od pory roku. Pamiętajmy, że pomieszczenia północne są najchłodniejsze i najciemniejsze. W związku z tym bywają najbardziej podatne na działanie wilgoci. Aby uchronić się przed pleśnią czy grzybem, należy wietrzyć pomieszczenia zlokalizowane od strony północnej możliwie krótko oraz dbać o utrzymywanie stałej temperatury.

Położenie mieszkania wpływa na nastrój domowników i poziom energii. Rozkład mieszkania powinien być dostosowany do potrzeb użytkowników. Z pewnością możemy zaoszczędzić na kosztach utrzymania „południowego” lokalu mieszkalnego. Nieruchomości zlokalizowane od strony południowej lub południowo-wschodniej są ciepłe oraz jasne. Wybierając ofertę deweloperów, którzy posiadają w sprzedaży mieszkania w dzielnicy Włochy, możemy liczyć na znalezienie wymarzonego M.

Jakie położenie jest najlepsze dla strefy sypialnianej i dziennej?

Usytuowanie lokalu mieszkalnego względem stron świata ma szczególne znaczenie dla osób, które lubią dłużej pospać. Optymalnym wyborem dla śpiochów jest sypialnia z oknami wychodzącymi na północ, ewentualnie na południe lub zachód. Pokój sypialniany z oknami od wschodu nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór takiego mieszkania, warto zainwestować w rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Lokalizacja wschodnia jest odpowiednia dla osób, które preferują wstawanie wraz ze wschodem słońca.

Najlepiej, by okna salonu wychodziły na południe lub południowy zachód. Podobnie jest w przypadku pokoju dziecięcego. Lokalizacja południowa sprawia, że słońce operuje cały dzień. Dzięki temu rośliny doniczkowe rosną znacznie szybciej. Doskonałym rozwiązaniem jest taras czy przydomowy ogródek zlokalizowany od strony zachodniej. Naturalne światło słoneczne przyda się również pracowni malarskiej lub rysunku.

Oprócz rozkładu pomieszczeń, duże znaczenie ma widok za oknem. Drzewa mogą znacznie ograniczać dostęp do światła słonecznego. Warto o tym pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup nieruchomości w wybranej lokalizacji. Nasłonecznienie mieszkania bezpośrednio wpływa też na jego cenę. Niektóre lokale mieszkalne są zdecydowanie tańsze od tych położonych względem atrakcyjnych stron świata. Zawsze też możemy wynegocjować lepsze warunki z deweloperem, który posiada w sprzedaży szeroki wybór takich mieszkań.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1