Warto dowiedzieć się jak prawidłowo wykorzystać tego rodzaju systemy, aby uzyskać pożądane rezultaty.
Jak montowane są pale CFA?
Proces montażu w przypadku typowych pali wierconych charakteryzuje się wysoką prostotą. Wystarczy jedynie zastosowanie na grunt ciągłego świdra ślimakowego, który pozwala na wywiercenie otworu o głębokości, odpowiadającej długości stosowanego pala. Nowoczesne narzędzia nie prowadzą przy tym do dużych ubytków w ziemi i umożliwiają jej dodatkowe utwardzenie na krawędziach. Dzięki temu stabilne osadzenie pali będzie jak najbardziej możliwe. Dodatkowo zastosowanie mieszanki betonowej pozwala na uczynienie konstrukcji bardzo stabilną. Tak zamontowane CFA pale mogą znakomicie sprawdzić się w charakterze fundamentów lub podpór dla różnego rodzaju obiektów. W niektórych przypadkach można zdecydować się również na pale CFA w rurze osłonowej, które są dodatkowo zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. W ten sposób jeszcze bardziej zwiększana jest trwałość konkretnych rozwiązań.
Pale CFA wykonanie najlepiej powierzyć w ręce specjalistów. Doświadczone przedsiębiorstwa, które mają na swoim koncie wiele realizacji są w stanie zaproponować kompleksową pomoc. Pomogą wybrać odpowiednie pale wiercone, a także zamontują je przy użyciu nowoczesnych sprzętów, które są stworzone do tego rodzaju zastosowań. Solidnie osadzone pale cfa posłużą wiele lat i będą solidną podstawą do tego, aby z ich pomocą wznosić wiele różnorodnych obiektów.
Lepsze właściwości niż klasyczne pale wiercone
Nowoczesne pale CFA wykazują przede wszystkim lepsze właściwości niż klasyczne rozwiązania. Od pali wierconych i wbijanych wykazują lepszą odporność na wstrząsy i wibracje. Zastosowanie pali CFA pozwala na zniwelowanie tych problemów i uzyskanie w efekcie jeszcze większej stabilności samej konstrukcji. Wpływa to bezpośrednio na jej trwałość. Zarówno domy, mosty, magazyny, jak i inne konstrukcje będą w stanie służyć przez wiele lat i nie ulegną uszkodzeniu.
Dodatkowo pale CFA stosowane są w celu skutecznego zagęszczenia gruntu. Świetnie sprawdzają się na gruntach spoistych twardoplastycznych lub niespoistych wysoko zagęszczonych. W każdym miejscu pozwalają na uzyskanie pożądanych właściwości gleby i mogą stanowić znakomite wsparcie dla budowanych obiektów. Są zdecydowanie trwalsze od innych rodzajów pali, które są dostępne na rynku. Stabilność wspomagana dodatkowo poprzez ciśnieniowe podawanie mieszanki betonowej pozwala na wznoszenie nawet bardzo rozbudowanych konstrukcji. Wystarczy jedynie zastosowanie odpowiedniej liczby pali, które zapewnią stabilne wsparcie i będą zgodne z wymaganiami projektowymi.
Niski koszt montażu i zakupu pali CFA
Bez wątpienia jedną z kluczowych zalet pali CFA jest ich stosunkowo niski koszt. Wystarczy sprawdzić pale CFA cennik dostępny na stronach przedsiębiorstw, które zajmują się takimi konstrukcjami, aby przekonać się, że stworzenie solidnych fundamentów nie będzie bardzo drogie. W połączeniu z wysoką trwałością i łatwością montażu, jak najbardziej warto postawić na nowoczesne pale CFA.