poniedziałek, 01 maj 2023 08:25

Wynajem zwyżki - czy się opłaca?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Wynajem zwyżki Wynajem zwyżki Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W wielu branżach codzienną koniecznością jest praca na wysokościach. Aby ją sobie ułatwić, powinniśmy korzystać z odpowiednich, bezpiecznych i skutecznych urządzeń. Jednym z nich są zwyżki, czyli specjalny rodzaj podestu dedykowany do pracy na wysokościach. Co warto o nich wiedzieć i jak z nich skorzystać?

 

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • podnośniki koszowe, podnośniki nożycowe, zwyżki - czym są
  • czy wynajem zwyżki lub wynajem podnośników koszowych się opłaca
  • gdzie znaleźć dobrą ofertę na wynajem zwyżek

Podnośnik koszowy, zwyżki - podnośniki nożycowe, podesty ruchome - czym są?

Nazwa “zwyżka” jest używana potocznie i najczęściej odnosi się do maszyn o szczególnej charakterystyce czyli podnośników koszowych samojezdnych. Te podnośniki koszowe charakteryzują się cichą pracą, świetnie sprawdzają się w wielu zastosowaniach. Samojezdne podesty ruchome są wyposażone w kosz roboczy, który unosi pracowników na określoną wysokość. 

Podstawowe rodzaje zwyżek, czyli podnośników koszowych to podnośnik nożycowy, teleskopowy oraz przegubowy. Podnośnik nożycowy ma wyciągane, skrzyżowane ramiona, dzięki czemu jest bardzo stabilny. Podnośnik przegubowy charakteryzuje się dużym zasięgiem. Podnośnik teleskopowy posiada ramię teleskopowe, które pozwala na osiągnięcie większej wysokości.

Zakup czy wynajem zwyżki - co się bardziej opłaca?

Gdy potrzebujemy korzystać z podnośnika koszowego, ładowarek teleskopowych i innych tego typu sprzętów musimy zastanowić się nad tym, czy bardziej opłaci nam się zakup własnego sprzętu czy wynajem zwyżek. Zakupienie urządzenia tego typu wiąże się z dużymi kosztami. Jeżeli nie potrzebujemy ich na co dzień, być może warto zastanowić się nad usługą wynajmu (np. www.aaherkules.pl). Może ona okazać się dużo bardziej opłacalna, szczególnie jeśli w cenie wynajmu znajdzie się transport podnośników, serwis i ewentualne szkolenia dla operatorów. Wybór ofert najmu jest bardzo szeroki i warto je dobrze przeanalizować, aby znaleźć sprzęt spełniający w pełni nasze oczekiwania. 

Wynajem podnośników koszowych, zwyżek - gdzie znaleźć dobrą ofertę?

Wybierając odpowiednią ofertę wynajmu podnośników koszowych należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście odpowiedni wybór sprzętu. Pierwszym czynnikiem jest rodzaj zasilania. Może on być elektryczny lub spalinowy. Ten pierwszy jest bardziej ekologiczny i doskonale sprawdza się w zamkniętych pomieszczeniach i tam, gdzie mamy bezproblemowy dostęp do energii elektrycznej. Podnośniki spalinowe sprawdzą się na otwartych powierzchniach i tam, gdzie dostęp do elektryczności może być utrudniony.

Innymi ważnymi parametrami zwyżek są wysokość robocza i udźwig. Warto je dokładnie przeanalizować, aby dobrać odpowiedni sprzęt do naszych potrzeb. 

Pamiętajmy, że dobierając odpowiednią ofertę najmu musimy również brać pod uwage inne czynniki. Ważny jest oczywiście aspekt finansowy, czyli całkowity koszt najmu. Równie istotny jest zakres usług, które w tę usługę wchodzi. Wiele firm oferuje transport urządzeń do klienta, wraz z późniejszym ich odbiorem. Pomocna będzie również usługa serwisu przy ewentualnej awarii oraz szybkiej wymiany sprzętu w razie potrzeby. Pozwoli to nam uniknąć zbędnych opóźnień podczas naszej pracy. 

Nie zapominajmy także o kwestii obsługi podnośnika. Do pracy na wysokościach upoważniony jest przeszkolony pracownik. Firmy oferujące wynajem podnośników mają w swojej ofercie pomoc w uzyskaniu niezbędnych uprawnień. Niektóre mogą również zaoferować własnych operatorów. 

Aby znaleźć odpowiednie dla nas oferty wynajmu, warto skorzystać z Internetu, Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. "wynajem zwyżek Warszawa" lub inne miasto i znajdziemy wiele interesujących ofert z naszej okolicy. Pozostaje je tylko wnikliwie przeanalizować i wybrać najlepszą dla nas i naszej firmy. 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1