środa, 22 listopad 2023 11:37

Brama garażowa - rolowana czy segmentowa?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
bramy garażowe poznań bramy garażowe poznań mat.prasowe

Bramy garażowe muszą być dostosowane do konkretnego garażu, co zależy od jego kształtu oraz dostępnych możliwości. W zależności od struktury garażu istnieje kilka różnych typów bram, z których każda ma swoje własne zalety. Która z nich cechuje się lepszą izolacyjnością i nadaje się do garażu z odpowiednim ociepleniem? Która zajmuje mniejszą przestrzeń i sprawdzi się w niskim pomieszczeniu? Poniżej omówimy te oraz wiele innych aspektów, które mogą być pomocne przy wyborze odpowiedniej bramy garażowej.

 

Brama garażowa segmentowa - jakie ma zalety?

Bramy segmentowe cieszą się ogromną popularnością wśród inwestorów, aż 80% osób decydujących się na garaż preferuje ten konkretny rodzaj bramy. Dlaczego zainteresowanie tym modelem nie maleje, pomimo dostępności na rynku tańszych alternatyw?

Bramy segmentowe charakteryzują się budową złożoną z segmentów, czyli podłużnych paneli połączonych poziomo. Ta konstrukcja ułatwia otwieranie, zamykanie oraz ukrywanie bramy pod sufitem garażu. Ponadto, podczas ruchu brama zajmuje niewielką przestrzeń i nie wysuwa się przed fasadę garażu, co dodatkowo zwiększa komfort użytkowania. To wszystko jest możliwe dzięki elastyczności kształtu paneli.

W przypadku garaży, zwłaszcza tych, które stanowią wolnostojące budynki, wymagania dotyczące izolacyjności nie są szczególnie wygórowane. Niemniej jednak, choć brama garażowa nie musi być wyjątkowo szczelna, producenci bram segmentowych starają się spełniać wysokie standardy izolacyjności. Każdy panel wypełniony jest izolacyjnym materiałem wysokiej jakości, takim jak pianka poliuretanowa, co przekłada się na lepsze parametry oszczędności energii cieplnej, jakie mają tego typu bramy garażowe.

Brama garażowa rolowana

Zalety bram rolowanych sprawiają, że warto rozważyć ich wybór i instalację, chociaż nie cieszą się one tak dużą popularnością, jak bramy segmentowe. Po otwarciu pancerz bramy rolowanej schodzi do skrzyni, a gdy jest odpowiednio zamontowany, może nawet pozostawać niewidoczny. W przeciwieństwie do bram segmentowych, bramy rolowane nie wymagają prowadnic sufitowych, co sprawia, że nie zajmują one przestrzeni pod sufitem garażu.

Podczas otwierania i zamykania, pancerz nie wychodzi poza fasadę garażu co stanowi istotną zaletę, jaką mają bramy garażowe poznań. To pozwala na skrócenie podjazdu lub patio przed domem, co sprawia, że bramy rolowane są polecane do garaży, gdzie wjazd odbywa się z niewielkiego podwórka lub bezpośrednio z ulicy.

Pod względem możliwości zastosowania izolacji termicznej, bramy rolowane ustępują bramom segmentowym. Jest to związane z różnicą w mechanice działania – brama rolowana nie może być tak gruba, jak brama segmentowa, aby zachować wygodę zamykania.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1