czwartek, 29 wrzesień 2022 08:32

Lampa podłogowa w sypialni – praktyczna i dekoracyjna

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
lampy podłogowe lampy podłogowe https://lampy.it/

Sypialnia to miejsce służące odpoczynkowi, wyciszeniu i regeneracji. Liczy się każdy element wyposażenia, dobór wygodnego łóżka, atmosfera tego wnętrza. Ogromne znaczenie ma również oświetlenie.

 

Wśród konstrukcji, które mogą zagościć zarówno w niewielkich, jak i przestronnych sypialniach sprawdza się lampa podłogowa. Jakie oferuje możliwości i jak dobierać ten typ oświetlenia do sypialnianych wnętrz?

Klasyczna lampa podłogowa – oświetlenie główne

W sypialni możemy całkowicie zrezygnować z oświetlenia sufitowego. Jego rolę przejmie na siebie lampa podłogowa. To ciekawy i sprawdzony sposób na rozświetlenie każdej sypialni – zarówno tej niewielkiej, jak i przestronnej. Można skorzystać z tego pomysłu, jeśli na sypialnię zostaje wydzielone odrębne pomieszczenie, w którym znajduje się tylko łóżko, ewentualnie szafa i toaletka.

Klasyczna lampa podłogowa to ta, która oferuje światło skierowane ku górze. Z tego względu spełnia rolę oświetlenia głównego. Jeśli rezygnujemy faktycznie z lampy wiszącej, to konstrukcja podłogowa powinna być maksymalne praktyczna. Zaleca się zatem szeroki i spory klosz, otwarty ku górze, aby jak najwięcej światła dostawało się do wnętrza. Takie konstrukcje lamp podłogowych można znaleźć w sklepie https://lampy.it/.

Lampa podłogowa z dwoma źródłami światła – funkcjonalna i nie tylko

Dużą funkcjonalnością odznaczają się lampy podłogowe posiadające dwa źródła światła. W tego typu konstrukcji główne źródło skierowane jest ku górze, spełnia rolę oświetlenia głównego. Drugie zaś zazwyczaj zostaje umieszczone na elastycznym ramieniu bądź wysięgniku.

Niewielki punkt świetlny, który można ustawić w taki sposób, aby snop światła padał w określonym kierunku, nadaje się do wieczornego czytania przed snem. Subtelne i ciepłe światło buduje również atmosferę sypialni. Poza tym, gdy w łóżku śpią dwie osoby, światło umieszczone na elastycznym ramieniu spełnia również dodatkową funkcję – niczym klasyczna lampka nocna. Tym samym osoba, która w nocy wstaje np. do toalety, jest w stanie rozświetlić sobie drogę, jednak nie rozbudza się i nie przeszkadza w spoczynku nocnym drugiej osobie śpiącej obok.

Liczne punkty świetlne, czyli oświetlenie dekoracyjne

Jeśli w sypialni stosujemy rozmaite konstrukcje oświetleniowe, możemy postawić na dekoracyjną, nietypową lampę podłogową. Wybierzemy zatem tę, która jest przede wszystkim ozdobna, zwraca na siebie uwagę i staje się ciekawym elementem wyposażenia. W połączeniu ze światłem mieni się różnymi kolorami, szklane czy kryształowe części wzbudzają zachwyt, nawet jeśli całość niekoniecznie jest praktyczna.

Rolą tych najbardziej nietypowych i ciekawych konstrukcji lamp podłogowych jest ozdabianie sypialni i budowanie w niej niezwykłej atmosfery. Zwykle zajmują one jednak sporo miejsca, bo liczy się ich widoczność, więc to rozwiązanie głównie do przestronnych wnętrz sypialnianych.

Sypialnia to ważne pomieszczenie. Przyłóżmy się do jego aranżacji, stworzenia w nim odpowiedniej atmosfery i właściwego oświetlenia.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1