środa, 01 marzec 2023 10:31

Na jaki rodzaj płytek do domu zdecydować się?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
płytki ceramiczne do domu płytki ceramiczne do domu Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Zakup płytek ceramicznych do domu to dość trudny proces i zarazem odpowiedzialny. Nie co dzień wymienia się tego typu elementy aranżacji wnętrz. Podjęta decyzja musi więc być uzasadniona. Na szczęście wybór jest bardzo duży, więc każdy ma szansę prędzej czy później znaleźć do swojego domu odpowiednie.

Płytki ceramiczne podłogowe w ofercie sklepów

W ofercie dobrych sklepów można znaleźć plytki ceramiczne podłogowe wielu polskich oraz zagranicznych producentów. Płytki, które nadają się zarówno do kuchni, jak i łazienki. Przede wszystkim mają różny format i wzór. Różnią się także kolorem. To dlatego można stosować je w różnych pomieszczeniach, niezależnie od tego, jaki efekt końcowy i przede wszystkim styl, zamierza uzyskać w wybranym pomieszczeniu. Na uwagę zasługują zarówno czysto białe płytki jak też modele imitujące drewno, czyli często określane jako płytki drewnopodobne. Dużym zainteresowaniem cieszą się dziś płytki w odcieniach szarości, imitujące zimny beton. Dziś stawia się również na duże rozmiary. Duże płytki są nie tylko modne i ogólnie ładne, ale też szybkie w układaniu. Być może to właśnie jest motywacją do ich wyboru. Płytki dostępne w ofercie dobrze zaopatrzonych sklepów mają strukturę połyskującą lub matową. Wybór powinien zależeć od pozostałego wyposażenia i charakteru wnętrza, jakie zamierza się osiągnąć. W sklepach co chwilę pojawiają się nowe kolekcje płytek, co daje możliwość łatwego wykończenia mieszkania zgodnie z obowiązującymi trendami.

Na co zwrócić uwagę, kupując płytki podłogowe?

Wybór płytek w sklepach jest bardzo duży, w związku z czym trzeba zdecydować się na konkretne. Płytka ceramiczna to materiał, który wymaga szczególnej uwagi. Należy sprawdzić, czy jest dobrze wykonany, wytrzymały i pozbawiony wad. Kupując płytki gorszego gatunku, można mieć pewność, że szybko ulegną zużyciu, a być może będą utrudniać układanie. Mogą być po prostu nierówne, nieprecyzyjnie wykonane. Przystępując do wyboru płytek najlepiej wiedzieć już, czego konkretnie się oczekuje, jak zamierza się urządzić pomieszczenie. Łatwiej będzie wybrać format, kolor, wzór czy samą strukturę. A przecież wszystko to ma ogromny wpływ na wygląd całości. Warto rozejrzeć się za płytkami renomowanych producentów, gdyż oferują oni materiały najlepszej jakości. Wysoka jakość płytek przełoży się na jakość całego wykończenia wnętrza. Szukając płytek, dobrze jest już w tym momencie wiedzieć, które z nich na przykład są łatwe w utrzymaniu czystości. Wiele osób zachwyconych atrakcyjnym wyglądem płytek, a tym bardziej podejrzanie niską ceną, decydują się na ich zakup. O tym, jak trudne jest ich czyszczenie, czy jak widoczne są wszelkie zabrudzenia, myślą dopiero po fakcie. W związku z tym ostatecznie nie są zadowoleni z aranżacji swojej kuchni, łazienki czy innego pomieszczenia. Jak widać, przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych szczegółów.

Jakich płytek ceramicznych nie wybierać?

Biorąc pod uwagę, chociażby powyższe informacje, nie należy wybierać płytek, które spodobały się pod wpływem chwili. Płytki muszą być funkcjonalne, trwałe, ładne, dopasowane do aktualnego wystroju pomieszczenia. Czy tanie? Cena jest najmniej istotna. Choć łatwo jest to powiedzieć, kiedy samemu nie dokonuje się tego zakupu. Kupując płytki do dużej, przestronnej kuchni, cena faktycznie ma duże znaczenie. Nie należy jednak wybierając tego materiału tylko dlatego, że jest tani. Ma przede wszystkim cieszyć swoim wyglądem i wyróżniać się doskonałą użytecznością. Należy więc unikać płytek, które nie spełniają oczekiwań, ale mają niską cenę. Trzeba unikać płytek, które są zbyt wyraziste, przykuwające uwagę, modne w tym sezonie, ale niekoniecznie modne za rok czy dwa lata. Lepiej stawiać na materiały uniwersalne. Płytki słabej produkcji też zdecydowanie odpadają. Atrakcyjny wybór płytek można znaleźć tu: https://www.lazienkaplus.pl/pl/plytki-ceramiczne/.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1