poniedziałek, 04 lipiec 2022 17:55

Sofa chesterfield od Ideal Meble. Jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Sofa Chesterfield Madame Decoration Sofa Chesterfield Madame Decoration foto: IdealMeble.pl

Najprościej rzecz ujmując, sofa chesterfield to pikowana sofa w stylu angielski. Jaką wybrać, aby być zadowolonym? Co powinienem wiedzieć o sofach w stylu chesterfield? Czy taka elegancka sofa będzie pasowała do mojego salonu?

 Sofa chesterfield jest przedstawicielem stylu angielskiego. Obecnie anglia kojazy nam się z rodzina królewską i pałacami. Jednakże styl angielski zdobywała swoją popularność wśród wiejskich rezydencji majętnej klasy średniej.

Ukształtowały go surowe społeczne obyczaje, dlatego dom i rodzina to w stylu angielskim wartości bardzo istotne. Salon nie miał być miejscem bankietów czy spotkań pełnych splendoru. Miał być to azyl domowników, w którym wspólnie spędzają czas i spotykają się z najbliższymi przyjaciółmi.

Pomimo, że sofy chesterfield gościły w salonach dla gentelmanów jednak bliskie jej są założenia stylu angielskiego, dlatego ta elegancka sofa nie przytłacza w naszych salonach, ale zaprasza do spędzania czasu w gronie najbliższych.

Sofa Chesterfield na co zwrócić uwagę.

Wybierając sofę chesterfield należy pamiętać , że jest to mebel robiony ręcznie dlatego każda sofa chesterfield jest jedyna w swoim rodzaju nie ma drugiej identycznej.

Wykonywanie mebli w sposób rzemieślniczy powoduje, że jestesmy bliżej procesu twórczego i  możemy miec na niego wpływ.

Sofa Uszak Chesterfield Lord Regent skóra Dubai 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

W zależności od wybranego modelu możemy w sofie chesterfield ustalić jej wielkość, nie tylko długość, ale i głębokość, czy wysokość. Ważnym elementem każdej sofy jest tapicerka. Myślę że wśród setek kolorów i tkanin każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jednak porozmawiać ze sprzedawcą o właściwościach wybranych tkanin i dopasować taką, która przy naszym stylu życia sprawdzi się najlepiej.

Kanapa Chesterfield Celebrity 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Aby nasza sofa chesterfield była zachwycająca wybierzmy jej odpowiednie nóżki, czy pinezki tapicerskie. jeśli jestesmy fanami stylu glamour możemy się pokusić o wymianę guzików tapicerowanych tkaniną lub skórą na kryształowe. Dopłata niewielka a efekt spektakularny.

Sofa chesterfield rozkładana

Pierwotnie sofy chesterfield nie były rozkładane, funkcja spania w tych sofach to ukłon w kierunku zaspokojenia potrzeb współczesnej klienteli.

Jednakże by przenocować kogoś z rodziny, czy przyjaciół taka funkcja spania w sofie to dobre rozwiązanie. W kulturze polskiej gościnność jest jednak stawiana bardzo wysoko.

Jeśli funkcję spania w naszej sofie planujemy wykorzystywać okazjonalnie warto pomyśleć o funkcji spania do spania okazjonalnego.

Sofa Chesterfield rozkładana March 2 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

Jeśli sprzedawca ma do zaoferowania więcej funkcji spania wtedy możemy mieć pewność że wybierzemy ta najlepsza dla nas i naszych gości.

Jeśli jednak planujemy korzystać z naszej funkcji spania częściej, lub codziennie, albo zależy nam na wysokiej jakości wówczas warto wybrać sofę z funkcją spania do spania codziennego.

Sofa chesterfield z funkcją spania do spania codziennego

W przypadku sof chesterfield z przeznaczeniem do spania codziennego warto wybrać funkcję IdealMeble. Funkcja ta posiada wytrzymały, wzmocniony metalowy stelaż pozwalający na częste użytkowanie.

Sofa rozkładana chesterfield Canon z funkcją spania codziennego 3 osobowa (foto: IdealMeble.pl)

O komfortowy sen w sofie chesterfield z funkcją spania do spania codziennego  dba gruby materac wyposażony w sprężyny bonellowe. Z tego typu sprężynami produkowane są materace do łóżek sypialnianych.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1