środa, 20 kwiecień 2022 17:06

Urządzamy domowe biuro w duńskim stylu - systemy biurowe Copenhagen CT

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
domowe biuro domowe biuro pixabay

Nie brakuje w dzisiejszych czasach osób, które pracują w domu, zdalnie bądź też swoją pracę przynosząc do mieszkania na weekend.

Potrzebują oni jednak własnego kąta, gdzie w spokoju mogliby tę pracę wykonać. Stąd też wybierając mieszkanie decydują się na dodatkowy pokój, który przeznaczony jest na domowe biuro. Pytanie jednak, jak je umeblować? Zazwyczaj w takich pomieszczeniach dominuje spokój, cisza, które potrzebne są w pracy. Stąd też bardzo dobrym pomysłem jest duński styl hygge.

O duńskim hygge nieco.

Ten styl nieco różni się od wielu nam dobrze znanych. W kraju duńskim od naprawdę dawna stawia się przede wszystkim na domowe ciepło i przytulny klimat, stąd też Dania decydując się na wybór mebli do mieszkania kieruje się tym właśnie tokiem myślenia. To w sumie różne dodatki mają stworzyć oczekiwany klimat, ale i różnego rodzaju pamiątki, które mają pewną historię. Na ścianach dominują jednak łagodne kolory, które mają dać atmosferę odpoczynku, spokoju i wyciszenia. Stosuje się dużą liczbę oświetlenia. W Danii w jesiennych i zimowych porach jest spory brak dobrego oświetlenia. Stąd lampy są kolejną nieodzowną częścią wystroju. By rozświetlić pomieszczenia decydują się na dużą liczbę luster, najczęściej naprzeciwko okna.

Jak więc urządzić własne biuro?

Idąc w stronę duńskiego hygge musimy kierować się przede wszystkim jasnymi kolorami, zazwyczaj białymi. W tym kraju takie odcienie, w połączeniu z dobrym oświetleniem zazwyczaj dają poczucie sterylności, to zaś spokoju. Dobrym pomysłem w tej sytuacji jest odwiedzenie sklepu internetowego boconcept.com, który specjalizuje się w wystroju wnętrz właśnie w duńskim stylu. Mamy wiosnę, więc z tej okazji producenci przewidzieli dla swoich klientów promocję w wysokości 15 % na fotele i inne akcesoria do naszego domowego biura.

Jeśli mamy wzorować się na duńskim stylu systemów biurowych Copenhagen, musimy więc postawić na to, by w pomieszczeniu panował porządek i czystość, a jednocześnie bardzo przyjemna atmosfera. W pomieszczeniu dominować będą różnego rodzaju dodatki ustawione na półkach. Wszystko będzie posegregowane, a to dzięki biurku, które połączone jest z systemem szuflad, tak więc wszystko będziemy mieć pod ręką. Każdy dokument będzie dla nas łatwy do znalezienia dzięki odpowiednim wkładkom na dokumenty. 

Oczywiście nie każdy Duńczyk decyduje się na tylko i wyłącznie kolor biały, dlatego też nasze domowe biuro można nieco unowocześnić i nadać bardzo modny akcent kolorystyczny w nieco ciemniejszych odcieniach. 

W razie jakichkolwiek wątpliwości przy zamówieniu bądź też problemach przy składaniu mebli zawsze można skorzystać z pomocy specjalistów w przypadku montażu. Doświadczeni fachowcy pomogą w tym problemie i zawiozą mebel w podane przez nas miejsce i ustawi dodatkowo dokładnie tam, gdzie tego oczekujemy. Z pomocą sklepu Boconcept możemy stworzyć biuro, które wymarzyliśmy sobie, a w którym będzie panować harmonia.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1