wtorek, 16 luty 2021 11:58

Konstrukcja drewniana: zalety budowania z drewna

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
gotowe domy drewniane gotowe domy drewniane

Drewno to nie tylko materiał budowlany, ale również surowiec, który niesie za sobą mnóstwo zalet. Konstrukcja drewniana to idealny wybór dla każdego, ponieważ w znacznym stopniu ułatwia życie codzienne.  

 

Jakie są główne zalety budowania domu z drewna? Oto najważniejsze cechy drewna:

 • Naturalny izolator

Drewno ze względu na swoją budowę, gromadzi w swojej strukturze pęcherzyki powietrza, co sprawia, że ma ono wysoki poziom izolacji. Dzięki temu, w pomieszczeniach utrzymuje się optymalna temperatura – zimą jest ciepło, a latem chłodno.

 • Pozwala oszczędzić energię

Dzięki właściwościom izolacyjnym drewna, które pozwalają utrzymać ciepło w pomieszczeniach, drewniane domy wykorzystują mniej urządzeń elektrycznych do utrzymania temperatury. To z kolei pozwala zmniejszyć zużycie energii.

 • Szybki w budowie

Drewno jest surowcem naturalnym, który charakteryzuje się niezwykłą lekkością, co w znacznym stopniu skraca czas budowy. Ponadto dostępne są również gotowe domy drewniane, które wystarczy przetransportować w odpowiednie miejsce.

 • Niedrogi materiał

Drewno jest surowcem, który jest ogólnodostępny i to sprawia, że jest najtańszym materiałem. Jako surowiec naturalny nie wymaga żadnych specyficznych technologii w celu jego wytworzenia. Ponadto jest materiałem cechującym się niezwykłą lekkością, przez co skraca się czas pracy, a my płacimy mniej.  

 • Korzystny dla zdrowia

Z badań wynika, że naturalny barwa oraz zapach drewna wpływają pozytywnie na nasze zdrowie. Drewniane ściany poprawiają stan emocjonalny, obniżają ciśnienie krwi, czy poziom stresu. Ponadto powietrze, które przechodzi przez takie ściany oczyszcza się i nawilża.

 • Przyjazny dla środowiska

Drewno jest materiałem naturalny, co za tym idzie nie jest wytwarzane w procesie produkcji. W konsekwencji nie emituje dwutlenku węgla (tylko go wchłania) oraz lotnych związków organicznych. Co więcej, drewno doskonale nadaje się do recyklingu.

 • Dostosowany do indywidualnych potrzeb

Drewno jest surowcem, który charakteryzuje się niebywałą elastycznością. Dzięki temu, może sprostać każdym nawet najśmielszym wymaganiom. Ponadto wybierając sprawdzonego dostawcę, jak Dom Mistrza, każdy projekt może być zmieniony na życzenie klienta.

 • Wytrzymały i trwały

Jako materiał naturalny, który nie jest wytwarzany w procesie produkcji, drewno jest niezwykle wytrzymały. Drewniane domy są odporne nawet na trzęsienia ziemi. Co więcej, ta trwała konstrukcja może przetrwać nawet od 100 do 200 lat.

 • Korzystny akustycznie

Drewno posiada zdolność do pochłaniania dźwięku. Właściwości akustyczne tego naturalnego materiału przyczyniają się do pochłania dźwięk, co znacznie zmniejsza poziom hałasu. Co więcej, drewniane ściany minimalizują echo w pomieszczeniach zapewniając komfort.

 • Brak problemów z rdzą

Wiele konstrukcji, na które składa się stal rdzewieją, a to prowadzi do licznych problemów. Ten problem nie dotyczy drewnianych domów, ponieważ są zbudowane z naturalnego surowca, który nie rdzewieje. Rdza może się jedynie pojawić przy metalowych łącznikach, takich jak śruby.

 • Estetyczny dla każdego gustu

Dzięki swojej naturalności, domy z drewna oddają pewien rustykalny klimat, który wprawi w zachwyt każdego klienta. Co więcej, szeroka gama dostępnych rodzajów drewna (np. modrzew, sosna, świerk) oferuje niesamowitą różnorodność, w której każdy napewno znajdzie coś dla siebie.  

Wybierając drewno jako materiał budowlany możemy być pewni, że nasz dom będzie zawierał wszystkie z wymienionych zalet. Drewniany budynek nie będzie tylko tani, wytrzymały, czy korzystny dla zdrowia, ale również będzie zachwycał niebywałą atmosferą.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

 • 1