środa, 09 listopad 2022 17:59

Jak zabezpieczyć drewniany taras i meble ogrodowe?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Impregnaty, lazury i oleje do drewna Remmers Impregnaty, lazury i oleje do drewna Remmers pixabay

Drewno to piękny i trwały materiał, wymagający odpowiedniego zabezpieczenia, które pozwoli zachować jego właściwości przez wiele lat.

Jeśli chcemy zabezpieczyć drewno stosowane na zewnątrz budynku przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV, powinniśmy wybierać tylko sprawdzone i dedykowane rozwiązania jak lazury, oleje, woski, impregnaty i farby renomowanych producentów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zabezpieczyć konkretny rodzaj drewna stosowanego na zewnątrz budynków, oraz na co zwrócić uwagę przy wyborze środka ochronnego, sprawdź koniecznie ten wpis.

Drewno wystawione na działanie czynników zewnętrznych takich jak wysoka i niska temperatura, opady deszczu czy śniegu, zwiększona wilgotność powietrza, promieniowanie UV, zdecydowanie szybciej ulegnie zestarzeniu i utracie swoich właściwości fizycznych oraz wizualnych niż ma to miejsce w przypadku drewna stosowanego wewnątrz budynku. Dlatego też poziom ochrony dla drewna stosowanego na zewnątrz, powinien być zdecydowanie wyższy. Jeśli zależy nam na wyborze sprawdzonych produktów do ochrony drewna, w tym impregnatów, olejów, wosków, farb, lakierów czy lazur, powinniśmy opierać się na wyborach dokonywanych przez specjalistów w swojej branży. Tu firma Remmers może okazać się jednym z lepszych rozwiązań, jakie jest dostępne w przypadku mebli ogrodowych i drewnianych tarasów.

Impregnaty, lazury i oleje do drewna Remmers

Produkty firmy Remmers wyróżniają się bardzo dużą specjalizacją, która zapewnia optymalny i długotrwały poziom ochrony dla wybranych gatunków drewna. Ponadto w ofercie firmy Remmers mamy do wyboru wiele wariantów kolorystycznych oraz samych powierzchni wykończenia drewna. W przypadku zabezpieczenia drewna stosowanego na zewnątrz budynków firma Remmers oferuje dwa niezwykle skuteczne produkt, jakimi jest impregnat lazurujący HK-Lasur i olej do drewna Pflege-Öl.

Lazura do drewna HK-Lasur 3w1

Odpowiednie zabezpieczenie drewna przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, w wielu przypadkach może od nas wymagać stosowania kilku warstw różnych środków. W przypadku HK-Lasur otrzymujemy produkt, który łączy w sobie impregnat, lazurę oraz powłokę gruntującą. Dzięki temu wystarczy nałożenie jednej warstwy HK-Lasur na drewnianą powierzchnię, by uzyskać wysoką ochronę. Stworzenie produktu, który łączy w sobie zalety stosowania trzech, osobnych środków do drewna sprawia, że HK-Lasur od Remmers jest bardzo chętnie wybierany zarówno przez osoby chcące zabezpieczyć drewniane elementy tarasu czy ogrodu, jak i profesjonalistów, którym zależy nie tylko na szybkości pracy, ale i jakości zabezpieczenia drewnianej powierzchni.

Lazura do drewna HK-Lasur bardzo dobrze chroni drewniane powierzchnie przed działaniem szkodliwego promieniowania UV, wilgocią, pleśnią, sinizną czy żerem os. Cienka warstwa lazury HK-Lasur wnika głęboko w warstwy drewna, tworząc wysokiej jakości ochron, która jednocześnie chroni drewno przed wnikaniem wilgoci z zewnątrz, pozwalając jednocześnie drewnu oddychać.

Pflege-Öl - pielęgnacyjny olej do tarasów i mebli ogrodowych od Remmers

Pflege-Öl to olej pielęgnacyjny na bazie rozpuszczalników, który jest dedykowany do drewna stosowanego na otwartej przestrzeni, elementów budowlanych, które nie zachowują wymiaru lub zachowują wymiar w ograniczonym zakresie. Pflege-Öl z powodzeniem możemy stosować w przypadku drewna tekowego, dębu, iroko, bangkirai, modrzewia, massaranbudy czy daglezji.

Olej pielęgnacyjny do tarasów i mebli ogrodowych od Remmers jest bardzo często wybierany ze względu jego intensywne odcienie, które zapewniają jednolitą kolorystykę. Pflege-Öl zapewnia nie tylko intensywne kolory, ale również działa hydrofobowo, chroni drewno przed działaniem czynników atmosferycznych, regulując jednocześnie wilgotność drewna. Warto zaznaczyć, że warianty pigmentowane chronią drewno przed szarzeniem, a ponowna obróbka zabezpieczonego drewna jest niezwykle łatwa przez brak konieczności uprzedniego szlifowania wcześniej naniesionej powłoki.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o produktach do ochrony i pielęgnacji drewna firmy Remmers, sprawdź koniecznie sklep online www.mbksklep.pl, gdzie znajdziesz oleje, woski, impregnaty, lazury i farby do drewna.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1