czwartek, 07 lipiec 2022 15:41

Dlaczego warto stosować klimatyzatory ewaporacyjne?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
www.hitexa.pl www.hitexa.pl pixabay

Urządzenia do chłodzenie, czyli klimatyzatory cieszą się od kilku lat coraz większą popularnością. Są stosowane nie tylko w biurowcach, domach i mieszkaniach, ale także w obiektach przemysłowych.

Rosnące zainteresowanie urządzeniami do chłodzenia sprawi, że na rynku pojawiają się coraz bardziej nowoczesne, efektywne i jednocześnie tanie klimatyzatory. Do takich nowoczesnych klimatyzatorów bez wątpienia zaliczyć można klimatyzatory ewaporacyjne. Urządzenia te nie zawierają freonu, chłodzą jednak skutecznie i są rozwiązaniem bardzo ekologicznym.

Gdzie znajdują zastosowanie klimatyzatory ewaporacyjne?

Klimatyzatory ewaporacyjne to urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o chłodzeniu pomieszczeń o naprawdę bardzo dużej kubaturze. Mogą być stosowane tam, gdzie odzysk ciepła jest wyjątkowo duży, a jednocześnie bardzo ważne jest, aby panowała w nich wysoka wilgotność powietrza. Ten rodzaj klimatyzatorów może być stosowany w pomieszczeniach inwentarskich. Klimatyzatory ewaporacyjne można montować na fermach trzody chlewnej i drobiu. Sprawdzą się również w :

  • cukierniach i piekarniach;

  • restauracjach;

  • drukarniach;

  • halach przemysłowych.

Wykorzystuje się je także w takich miejscach, jak gospodarstwa ogrodnicze, magazyny, serwerownie i sklepy. Osoby, które zainteresowane są tego typu urządzeniami bliższe informacje znajdą na stronie www.hitexa.pl/produkty/systemy-aktywnego-oczyszczania-powietrza.

Dlaczego klimatyzatory ewaporacyjne to doskonała alternatywa dla klasycznych modeli?

Klasyczne klimatyzatory to urządzenia, które zużywają bardzo duże ilości energii elektrycznej. Nowoczesne klimatyzatory ewaporacyjne zużywają jej znacznie mniej. Są więc o wiele od nich tańsze w eksploatacji. Urządzenia te jednocześnie chłodzą i wentylują powietrze oraz zapewniają jego optymalną wilgotność, zużywając przy tym zarówno niewielką ilość energii, jak i wody. Klimatyzatory ewaporacyjne są więc urządzeniami ekologicznymi. Obsługa i serwisowanie klimatyzatorów ewaporacyjnych jest bardzo proste, co jest ich dodatkową zaletą.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1