środa, 27 lipiec 2022 14:35

Kiedy warto skorzystać z rolet zewnętrznych?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Rolety-Żaluzje Rolety-Żaluzje pexels

Od pewnego czasu rolety zewnętrzne stanowią integralną część nowoczesnych budynków. Zapewniają nie tylko większe poczucie bezpieczeństwa domownikom, ale również lepszą kontrolę temperatur oraz zmniejszenie poziomu hałasu.

Ich zastosowanie może być konieczne dla zachowania odpowiedniego komfortu domowników, dlatego coraz częściej warto korzystać z rolet zewnętrznych.

Rolety zewnętrzne - dobre rozwiązanie dla bezpiecznego domu

Montaż rolet zewnętrznych z pewnością przyczynia się do podniesienia poczucia bezpieczeństwa domowników. W sklepie Rolety-Żaluzje znajdują się przesłony, które są bardziej wytrzymałe niż klasyczne, wewnętrzne rolety. Dzięki temu czas potrzebny na dostanie się do domu jest dłuższy, a tym samym zwiększa się szansa na skuteczne wezwanie odpowiednich służb.

Warto pamiętać, że rolety antywłamaniowe muszą spełniać szereg wymagań. Nie wszystkie produkty montowane na zewnątrz w pełni zabezpieczają przed niechcianymi wizytami. Jednak z pewnością poziom ochrony domu jest wyższy niż w przypadku zastosowania klasycznych rozwiązań.

Ochrona przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń

Rolety zewnętrzne to dobry wybór w przypadku mocno nasłonecznionych pomieszczeń. Szyby nagrzewają się bardzo szybko, doprowadzając do podniesienia temperatur w pokojach. Produkty montowane na elewacji ograniczają dostęp promieni słonecznych już do szyby. Dlatego w domu jest znacznie chłodniej, jeżeli rolety są zasłonięte.

Warto pamiętać, aby w upalne dni pozostawiać opuszczone rolety zewnętrzne. W ten sposób można uniknąć ekspozycji pomieszczeń na słońce oraz ich przegrzewania się. W znacznym stopniu poprawia to komfort domowników oraz wpływa na wykonywanie codziennych obowiązków. Jeżeli temperatura w domu jest odpowiednia, znacznie łatwiej jest się skupić na konkretnych czynnościach.

Izolacja cieplna domu w mroźnych miesiącach

Mieszkając w domu jednorodzinnym, izolacja cieplna jest zależna od stopnia ocieplenia, jakie zostało zastosowane. Z pewnością takie pomieszczenia są mniej zabezpieczone przed zimnem niż mieszkania w blokach, szczególnie te znajdujące się wewnątrz piętra. Dlatego w domach dobrze sprawdzają się rolety zewnętrzne jako dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem.

Są one znacznie grubsze niż klasyczne rolety, które zapewniają ochrony przed chłodem. Dlatego jeżeli zimą w domu jest nieprzyjemnie zimno, warto zastanowić się nad zewnętrznymi roletami. Umożliwiają one zachowanie optymalnej temperatury we wnętrzach.

W nocy, kiedy rolety są opuszczone nie dochodzi do zbędnego, niepotrzebnego ochładzania wnętrza przez okna. Całe ciepło pozostaje wewnątrz pomieszczeń, dobrze izolując cały dom przed zimnem. Natomiast zimne powietrze nie dostaje się z zewnątrz. Taki system dobrze sprawdza się szczególnie w domach, gdzie okna nie są odpowiednio szczelne.

Rolety zewnętrzne to dobre rozwiązanie szczególnie w domach jednorodzinnych. Zapewniają dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem i kradzieżą oraz odpowiednią regulację temperatur. Zimą zabezpieczają pomieszczenia przed utratą ciepła. Latem natomiast chronią dom przed nadmiernym nagrzewaniem się. Dzięki temu przez cały rok w domu panują optymalne warunki.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1