niedziela, 31 lipiec 2022 16:31

Materace sprężynowe do spania - rodzaje i charakterystyka

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
materace sprężynowe materace sprężynowe pixabay

Materace sprężynowe do spania są jednym z najczęściej wybieranych rodzajów materacy. Wygodne w użytkowaniu i zapewniające komfort podczas snu materace do spania sprężynowe podzielić można jednak na podgrupy o określonych funkcjonalnościach.

Sprawdź czym różnią się materace sprężynowe kieszeniowe od materacy multipocket i dowiedz się, co z nich wynika.

Materace do spania sprężynowe - charakterystyka

Materace do spania sprężynowe są najstarszym rodzajem materacy jednak wraz z upływem lat i rozwoju technologii oferowany przez nie komfort znacznie wzrósł sprawiając, że wciąż nie tracą one na swojej popularności mimo wielu dostępnych na rynku alternatyw. Materace sprężynowe zawierają na całej swojej powierzchni sprężyny o odpowiedniej elastyczności i giętkości, które pozwalają materacowi dopasować się do kształtu ciała niezależnie od przybranej podczas snu przez użytkownika pozycji. To również sprężyny w przypadku tego rodzaju materacy definiują ich twardość. Im większe są sprężyny tym mniejsza jest elastyczność materaca - wynika to stąd, że są one twardsze i mniejsza ich liczba mieści się na powierzchni materaca, dlatego osobom ceniącym sobie miękkie materace do spania zdecydowanie rekomendujemy materace sprężynowe z dużą liczbą mniejszych sprężyn. Dostępne są one w dwóch wariantach - kieszeniowym lub materacach multipocket. jakie są między nimi różnice?

Materace sprężynowe - rodzaje

Materace sprężynowe dostępne są na rynku w dwóch wariantach - wyróżnić można materace kieszeniowe oraz materace multipocketowe. Najważniejszą różnicą występującą między materacami kieszeniowymi a multipocketowymi jest średnica pojedynczej sprężyny. Zarówno materace multipocketowe, jak i kieszeniowe zawierają w swojej konstrukcji sprężyny o różnej elastyczności i charakteryzują się segmentaryczną budową. Sprawia ona, że materace sprężynowe kieszeniowe dopasowują się do ciała na wysokości głowy, ramion, pleców, bioder oraz nóg uwzględniając jednocześnie potrzeby organizmu - wybrane segmenty zawierają więc delikatniejsze sprężyny łatwiej przystosowują się do cała aa pozostałe z nich są sztywniejsze zapewniając komfort snu i stabilność materaca. Przez wzgląd jednak na rozmiar sprężyn materace multipocket są miększe i bardziej podatne na przystosowanie się do kształtu ciała użytkownika.

Materace sprężynowe 140x200, 90x200 i w innych rozmiarach w sklepie Strefa Spania

Materace sprężynowe występują w różnych rozmiarach pozwalających dobrać je do wymiarów ramy łóżka. W sklepie internetowym Strefa Spania dostępne są materace sprężynowe 140x200 a także materace sprężynowe 140x200 przeznaczone do użytku na pojedynczych łóżkach, ale również materace sprężynowe w większych rozmiarach, które doskonale spiszą się w łóżkach małżeńskich. Najwyższej jakości rozwiązania dostępne w ofercie sklepu Strefa Spania zapewniają spokojny sen i doskonale spisują się tak w użytku prywatnym, jak również komercyjnym. Sprawdź materace sprężynowe 140x200, 90x200 i w wielu innych rozmiarach dostępne w ofercie sklepu Strefa Spania pod adresem https://strefaspania.pl/3-materace-sprezynowe.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1