sobota, 26 wrzesień 2020 09:46

Produkcja sufitów napinanych: dlaczego niska cena nie zawsze jest lepsza

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
sufity napinane cena sufity napinane cena

Chcesz nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru albo pozbyć się z widoku elementów konstrukcyjnych, nierównego tynku czy instalacji oświetleniowej na stropie? W prosty sposób można zamaskować mankamenty sufitu jednocześnie całkowicie odmieniając wnętrze – wystarczy wybrać odpowiedni sufit napinany.

Aby uzyskać oczekiwany efekt nie warto oszczędzać, tańsza powłoka sufitowa nie będzie tak odporna i stylowa jak membrana wykonana z najwyższej jakości materiałów. Jak wybrać sufit naciągany? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu powłoki?

Wybór sufitu naciąganego, który odmieni wnętrze

Sufity napinane to kompleksowy sposób na wzbogacenie aranżacji i ukrycie ewentualnych mankamentów pierwotnego stropu. Eleganckie powłoki świetnie wpasowują się we współczesne trendy niezależnie od stylu pomieszczenia umożliwiając szybką i bezinwazyjną odmianę wyglądu wnętrza.

Kluczowym elementem jest powłoka sufitowa montowana tuż pod sufitem na listwach montażowych. Wykonana z tkaniny poliestrowej albo termokurczliwej folii PCV membrana wpasowuje się we wszystkie krzywizny pomieszczenia i ściśle przylega do jego ścian. Ostateczna wycena dokonywana jest po określeniu dokładnych wymiarów pomieszczenia – poza jego wielkością na wysokość ceny wpływa także rodzaj wybranego sufitu oraz materiał, z którego ma zostać wykonana powłoka sufitowa. Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Sprawdź sufity napinane cena.

Niska cena, niska jakość – czy warto wybierać tanie sufity napinane?

Sufity naciągane swoje właściwości zawdzięczają sprawdzonym sposobom produkcji oraz materiałom wysokiej jakości odpornym na pleśń, wilgoć i ogień. Antystatyczna powłoka sufitowa nie zbiera kurzu, dlatego nie wymaga częstego czyszczenia czy szczególnej pielęgnacji i jest przyjazna dla alergików. Tanie sufity napinane wykonywane są z gorszych jakościowo, czasem niecertyfikowanych surowców, które nie zapewniają oczekiwanego komfortu użytkowania.

Niska jakość powłoki wpływa też na jej żywotność – dobrej jakości sufit naciągany jest trwały i nie ulega odkształceniom, a tańsze wersje nie tylko szybko tracą swoją pierwotną formę, ale także stopniowo blakną. Szybka utrata funkcjonalności sprawia, że tańsze sufity wymagają częstszych wymian, a finalnie koszt dobrej jakościowo powłoki sufitowej okazuje się być uzasadniony.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1