środa, 21 grudzień 2022 20:58

Biokominki - niezależne ogrzewanie mieszkania lub domu

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Biokominki Biokominki Zdjęcie dodane przez Mikhail Nilov: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/drewno-mezczyzna-wakacje-czerwony-6530542/

Biokominki wolnostojące zyskują coraz większa popularność. Stosowane są jako niezależne ogrzewanie do mieszkania lub nawet większego domu. Na rynku znajdziesz różne formy tych urządzeń.

Dużą popularnością, szczególnie w małych pomieszczeniach cieszą się biokominki wiszące, które zajmują zdecydowanie mniej miejsca. Natomiast w pokojach, w których ciężko ustawić dodatkowe źródło ciepła w klasyczny sposób, warto postawić na biokominki narożne. Ponadto tego typu urządzenie jest w pełni ekologiczne. Podczas działania nie wydziela dymu, a także nie pojawia się sadza czy popiół. Do tego jest niezwykle wygodny w użytkowaniu i całkowicie bezpieczny. Ogień pojawia się tylko, gdy dolejesz specjalnego biopaliwa. Do tego taka forma ogrzewania domu jest tańsza i bardziej opłacalna od tradycyjnych urządzeń grzewczych. Do tego urządzenie rzadziej się psuje i łatwiej je naprawić. 

Biokominki wolnostojące - zalety 

Tradycyjne kominki mają to do siebie, że wymagają nie tylko przygotowania drewna, ale także czyszczenia komina, kontrolowania jego drożności oraz częstego sprzątania wnętrza. Warto wspomnieć, że podczas użytkowania biokominka powstaje nie tylko dym i ogień, ale również popiół, który może rozchodzić się po mieszkaniu czy domu. Wspaniałą alternatywą są wówczas biokominki stołowe, które można ustawić nawet w bardzo małym mieszkaniu. Mają kompaktową formę i są niezwykle proste w użyciu. Wystarczy jedynie dodać biopaliwo, które uzyskiwane jest z alkoholu. Biokominek portalowy nie tylko skutecznie ogrzeje pomieszczenie, ale również doskonale się prezentuje. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina tradycyjny kominek. Nie wymaga jednak podłączenia do komina. Nie wydziela bowiem spalin, które mogą być toksyczne, zwłaszcza jeśli komin będzie niedrożny. Biokominki to zatem doskonałe rozwiązania do każdego domu. 

Biokominki wiszące - gdzie najlepiej się sprawdzą?

W przypadku tradycyjnych kominków z reguły ograniczeni jesteśmy do konkretnego miejsca w domu. Jeśli chcesz móc umieścić źródło ogrzewania w dowolnym pomieszczeniu, warto wybrać eko kominek w wersji wiszącej. Wówczas oszczędzasz masę miejsca, a do tego ten rodzaj kominka jest niezwykle wygodny w obsłudze. Odznacza go nie tylko brak dwutlenku węgla wytwarzanego w procesie spalania, ale również nowoczesny wygląd. Dzięki temu bez problemu wpasujesz go w praktycznie każde wnętrze. Biokominek to coraz częściej spotykane rozwiązanie, które sprawdza się nie tylko w mieszkaniach, ale również w domkach jednorodzinnych czy segmentach. Podkreśla wyjątkowość tego wnętrza, a do tego sprawia, że nabiera ono nowego wyrazu. Ponadto możliwość podwieszenia go w okolicy szafek sprawi, że nie zajmie dodatkowe miejsca w pokoju. Będzie zatem niebywale funkcjonalny, wygodny w użyciu i oczywiście ekologiczny!

Biokominki narożne - do nieustawnych pomieszczeń 

Biokominek powinien doskonale wpasować się w wygląd danego pomieszczenia. Tyczy się to zastosowania oraz oczywiście wyglądu. Wiemy już, że ta forma grzewcza wydziela w głównej mierze parę wodną, a nie toksyczny dwutlenek węgla jest zatem wyjątkowo bezpieczna. W swoim domu możesz dopasować dowolne rozwiązanie, które sprawi, że eko kominek będzie funkcjonalny, a do tego stanie się znakomitym uzupełnieniem danego pomieszczenia. Wersja narożna bardzo dobrze wygląda i sprawia, że pokój staje się bardziej przytulny. Często wykorzystywany jest we wnętrzach, w których ciężko cokolwiek zmienić, a każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. 

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1