poniedziałek, 05 grudzień 2022 10:35

Materac 160x190 cm – wygodny materac do trochę mniejszej sypialni

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Materac 160x190 cm Materac 160x190 cm pixabay

W obecnych czasach wybór niespecyficznego rozmiaru łóżka a co za tym idzie samego materaca nie jest już wyzwaniem. Rynek meblarski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i oferuje mocno nietypowe wymiary zarówno mebli jak i samych materacy.

Do wyboru są z reguły materace o różnych konstrukcjach, twardościach i grubościach by umożliwić dobór odpowiedniego modelu nawet najbardziej wymagającym konsumentom. Rozmiar materaca dopasowuje się do możliwości przestrzennych pomieszczenia wytypowanego do użytku sypialnianego. Im większa przestrzeń tym na większy wymiar samego materaca można sobie pozwolić co zwiększa swobodę użytkowania. Sama twardość produktu jakim jest materac 160x190 cm z kolei dopasowana powinna zostać pod względem wagi użytkownika a także jego upodobań czy potrzeb organizmu. W kwestii twardości istnieją pewne ogólnie przyjęte wytyczne dotyczące dopasowania pod względem wagi użytkownika. Kwestie takie jak upodobania czy potrzeby organizmu stanowią już komponent indywidualny, nie mniej ważny.

Materac lateksowy czy piankowy

Do najbardziej komfortowych modeli ostatnich czasów zalicza się materace lateksowe czyli takie, które zamiast rdzenia sprężynowego oparte są o rdzeń lateksowy. Mimo braku sprężyn materac należy do kategorii ciężkich modeli z racji tego, że sam surowiec lateks jest dosyć ciężkim materiałem. Lateks jest bardzo komfortowy ze względu na swoją specyfikę czyli dużą sprężystość i odporność na odkształcenia. Dzięki tym cechom jest zaliczamy do najbardziej uniwersalnych materacy pod względem komfortu jak i trwałości. Lateks jest surowcem typowo antyalergicznym czyli nie stwarzającym środowiska do rozwoju bakterii czy wirusów. Na całej swojej powierzchni posiada perforację czyli szereg kanalików, które dodatkowo podbijają wentylację całego materaca. Materace lateksowe z racji uniwersalności warto wziąć pod uwagę zwłaszcza przy wyborze materaca dla par o różnej wadze. Uniwersalność tego surowca polega na jego pracy ponieważ lateks pod większym naciskiem czy pod osobą cięższą będzie dawać większy opór a pod osobą lżejszą czyli mniejszym naciskiem będzie oporować mniej.

Co zamiast lateksu w rozmiarze 160x190 cm

Poza wspomnianymi wyżej modelami opartymi na rdzeniu lateksowym dostępne są również wersję materacy piankowych bądź sprężynowych. Modele sprężynowe mogą występować w różnych odsłonach, w zależności od rodzaju użytych sprężyn. W kategorii materacy sprężynowych znajdują się modele bonelowe czyli materace starszej generacji w których sprężyny są szerokie i łączone ze sobą sztywno drutem oraz modele tzw. kieszeniowe. Konstrukcja kieszeniowa czyli tzw. pocket to nic innego jak każda sprężyna zamknięta we własnej kieszeni co sprawia, że poszczególne sprężyny nie są sztywno łączone ze sobą. Taka budowa zapewnia cichą pracę całego materaca oraz jego pracę punktową ponieważ materiał nie jest nośnikiem energii czyli drgań jak w przypadku sprężyn bonelowych. Sprawdź sklep internetowy z materacami Sweetsen.pl

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1