środa, 08 czerwiec 2022 10:06

Naturalne kremy do twarzy dla każdego

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalny krem do twarzy naturalny krem do twarzy pixabay

Nawilżanie skóry to esencja utrzymania promiennego, zdrowego i młodego wyglądu. I mowa tu o całym ciele, ale jednak skóra twarzy wymaga najintensywniejszej pielęgnacji. To ona jest najbardziej wystawiona na szkodliwe działanie wolnych rodników.

Zanieczyszczenia różnego rodzaju pochodzenia, promienie słoneczne, ogólne warunki atmosferyczne i wiele innych, wszystko to przesusza skórę, co prowadzi do jej zwiotczenia, a tym samym ogólnie starszego wyglądu. Dodatkowo nasza ekspresja także doprowadza do zmarszczek mimicznych, które bez odpowiedniej pielęgnacji będą już mocno widoczne w nawet stosunkowo młodym wieku. Stosowanie odpowiednich kosmetyków do utrzymania odpowiedniego nawilżania skóry, mówiąc w skrócie pozwala na utrzymanie jej, młodego wyglądu, a naturalne kremy do twarzy radzą sobie z tym najlepiej.

Dlaczego naturalne kremy do twarzy są lepsze?

Przede wszystkim dlatego, że nie zawierają wielu składników, które z punktu widzenia biologii wcale nie działają dobroczynnie na naszą skórę, jak i organizm, do którego wnikają podczas stosowania. Marketowe kremy w dużej mierze rzeczywiście nawilżają twarz, ale z drugiej, mogą przyczynić się do stanów zapalnych, alergii, a przy dłuższym stosowaniu swoistego uzależnienia skóry od mocnych chemicznych składników. Skóra może nie poradzić sobie z samodzielnymi procesami regeneracji i utrzymania wody, a tym samym stale wymagać kolejnej dawki substancji mogących przynosić one, długofalowo niekoniecznie i przyjemne skutki. Tymczasem naturalne kremy do twarzy nawilżają i utrzymują wilgoć w skórze, a jednocześnie pobudzają naturalne proces regeneracji, a nie zastępują je nakładaniem na skórę nierzadko silnej chemii.

Czego nie mają naturalne kremy do twarzy?

W kremach naturalnych nie odnajdziemy takich składników, jak:

  • SLS, SLES, czyli silikonów, które mogą przyczyniać do powstawania podrażnień i… przesuszeń,
  • parabenów, o wątpliwej reputacji i ich wpływie na organizm człowieka, jak i środowisko,
  • sztucznych barwników i aromatów, które mogą podrażnić skórę, jak i drogi oddechowe już chwilę po zastosowaniu.

Co zawierają naturalne kremy do twarzy?

Przede szybkim różnego rodzaju naturalne oleje, hydrolaty i wyciągi roślinne. Wiele z nich ma nie tylko właściwości pielęgnujące, ale spełniają też funkcję naturalnego filtra przeciw promieniowaniu słonecznemu. Są najczęściej wegańskie i bezpieczne dla każdego rodzaju skóry, nawet wyjątkowo suchej i atopowej, jak bestseller w wielu drogeriach si si bee nawilżający krem z mocznikiem. Wiele z nich ma krótkie terminy ważności, ale wynika to wyłącznie z braku zastosowania w nich sztucznych konserwantów.

Skomentuj

Upewnij się, że wymagane pola oznaczone gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

  • 1